Skip to main content
search
Koncepcja budowy szkoły w Przybysławicach

Podpisana umowa na budowę kompleksu oświatowego z basenem w Przybysławicach

By 14 maja 20196 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 marca 2022 przez AO

1DSC07710pm14 maja 2019 r. podpisano umowę na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w Przybysławicach, mającego zastąpić dotychczasowy budynek Szkoły Podstawowej w Korzkwi. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. z Jędrzejowa, firma wyłoniona w przetargu spośród 6 oferentów. Budowa kosztować będzie 37 387 000 zł, całość powinna być gotowa w 26 miesięcy od dnia podpisania umowy – czyli 14 lipca 2021 r. 

– To nasza najdroższa inwestycja w tej kadencji, stąd chcielibyśmy mieć jeden z najlepszych budynków oświatowych w kraju – powiedział wójt gminy Zielonki podpisując umowę.  
W imieniu KARTEL S.A. umowę podpisywał wiceprezes zarządu i dyrektor naczelny Paweł Karpiński oraz Tomasz Adamczyk – dyrektor przygotowania kontraktów i prokurent. – Wykonujemy głównie zamówienia publiczne, stanowią one 80 proc. naszych budów. Najbliższe wykonane przez nas obiekty to Dworzec PKP w Krakowie – Płaszowie, pływalnia w Miechowie. Budowaliśmy też m.in. przedszkole w Krakowie i zespół szkolno-przedszkolny pod Warszawą w Zalesiu Górnym. Nie przewiduję problemów z realizacją zamówienia, deklaruję pełną współpracę – zapewniał wiceprezes P. Karpiński. 
Przy podpisaniu umowy obecni byli też m.in.: dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzkwi Regina Styn i projektant szkoły arch. Mateusz Manecki oraz radny gminy reprezentujący Korzkiew Piotr Podleśny. 
Do Szkoły Podstawowej w Korzkwi w roku szkolnym 2018/2019 uczęszcza blisko 300 uczniów, obwód szkoły obejmuje miejscowości: Brzozówka, Grębynice, Januszowice, Korzkiew i Przybysławice. Inwestycja pn. „Budowa budynku zespołu szkolno-przedszkolnego wraz z pływalnią szkolną, salą gimnastyczną, boiskiem sportowym wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi, a także z zagospodarowaniem terenu oraz układem komunikacyjnym w miejscowości Przybysławice” polega na budowie obiektu oświatowego dla szkoły i przedszkola o pow. użytkowej 3 593,85 m², który ma mieścić szkołę podstawową z 18 salami, salą gimnastyczną i pływalnią szkolną oraz 4-oddziałowe przedszkole. Basen ma mieć wymiary niecki basenowej 8×12,5m, a sala gimnastyczna wymiary boiska 24x12m oraz trybuny dla 78 osób. W budynku szkoły mieścić się ma m.in.:  jadalnia wraz z zapleczem kuchennym, aula, sala komputerowa oraz mediateka, biblioteka, świetlica, szatnie oraz pomieszczenia dla nauczycieli i administracji szkoły. Budynek został zaprojektowany w sposób umożliwiający korzystanie z części sportowej również gdy szkoła nie będzie czynna. Projekt obejmuje też ogrodzone boisko zewnętrzne o wymiarach 40×20 m, plac zabaw dla dzieci i obiekty małej architektury, parking, układ komunikacyjny wraz z dwoma zjazdami z drogi wojewódzkiej i gminnej. W zakresie zamówienia jest również zagospodarowanie terenu wokół budynku wraz z oświetleniem. Całość powstanie na działkach o łącznej powierzchni 14 460 m kw.
To już trzecia inwestycja oświatowa w gminie Zielonki w ostatnich latach – w 2017 r. rozpoczęto rozbudowę  szkół w Zielonkach i Bibicach – w każdej z tych placówek uczy się po ponad 800 uczniów. Od lutego 2019 r. w nowym trzecim członie o pow. 2 tys. m kw. uczą się uczniowie Szkoły Podstawowej w Zielonkach, a z końcem kwietnia 2019 r. oddano do użytku nowy człon Szkoły Podstawowej w Bibicach o pow. 2,2 tys. m kw. – w obu budynkach oprócz sal lekcyjnych powstały szkolne pływalnie oraz wielofunkcyjne sale widowiskowe. Budynki wyposażone zostały w ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i kolektory słoneczne. Koszt nowych członów dla  szkół w Zielonkach i Bibicach wyniósł 25 mln zł łącznie.
5DSC07700pm
2DSC07703pm
1DSC07710pm
4DSC07685pm
3DSC07715pm
6DSC07716pm
wizualizacja szkoly Przybyslawice naWWW
Działka szkola PrzybysławiceMale
Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content