Skip to main content
search
Aktualności

Podpisana umowa na dwa kolejne etapy budowy kanalizacji

By 19 października 2017No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 19 października 2017 przez admin

DSC04511podp17 października wójt gminy Zielonki podpisał umowę na budowę kanalizacji z wyłonionym w przetargu Przedsiębiorstwem Instalacji Sanitarnych INSBUD z Tarnowa. Sieć kanalizacyjna będzie rozbudowywana w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap”, na który gmina Zielonki otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 w wysokości 12 899 114,67 zł, wartość całkowita projektu to 24 723 333,60 zł. Prace rozpoczną się w tym roku, a zakończą w I kwartale 2020 roku.

Przetarg, do którego zgłoszono 15 ofert, był podzielony na trzy części (szczegóły związane z tym projektem można znaleźć za stronie: https://pois.zielonki.pl).
Firma INSBUD, która realizowała już sieć kanalizacyjną w gminie Zielonki wygrała dwie z trzech części przetargu, pierwszą i trzecią. Koszt realizacji pierwszej części obejmującej: Brzozówkę, Bibice, Wolę Zachariaszowską, Owczary, Garliczkę wyniesie 7 835 82981 zł, a części trzeciej, która będzie realizowana w: Zielonkach, Bibicach, Batowicach to 9 501 844,06 zł.
Zakres rzeczowy pierwszej części zamówienia to około 10,5 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z 4 pompowniami ścieków oraz około 180 sięgaczy kanalizacyjnych do granic nieruchomości prywatnych.
Trzecia część zamówienia to około 8,2 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z 2 pompowniami ścieków oraz około 220 sięgaczami do granic nieruchomości prywatnych. W zakres trzeciej części wchodzi również zabudowa stacji uzdatniania wody w Batowicach, wymiana ok 30 sztuk hydrantów oraz montaż 6 sieciowych punktów pomiarowych na sieci wodociągowej.
Podpisanie umowy na realizację drugiej części planowane jest jeszcze w październiku 2017 roku, obejmie ona budowę kanalizacji w Grębynicach, Korzkwi, Bosutowie-Boleniu, Januszowicach, Przybysławicach, Węgrzcach i Garlicy Murowanej.
Przypomnijmy, że sieć kanalizacyjna gminy Zielonki liczy 195,2 km. W ramach projektu wykonanych zostanie ponad 20 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z 11 przepompowniami ścieków; powstanie również 1,64 km sieci wodociągowej i przebudowane zostanie 1 km sieci wodociągowej; nowe wyposażenie, m.in. w filtry uzyska stacja uzdatniania wody w Batowicach; wymienionych zostanie 30 hydrantów i powstanie 6 sieciowych punktów pomiarowych. Dodatkowo uzupełniona zostanie sieć wodociągowa: ponadkilometrowy odcinek sieci wodociągowej powstanie w Garlicy Murowanej (za remizą) oraz niewielkie fragmenty wodociągu w Bosutowie przy ul. Legionistów i w Zielonkach na Podskalu; przebudowa sieci wodociągowej dotyczyć będzie fragmentów ulic C21 i C22 w Węgrzcach, ul. Królewskiej w Woli Zachariaszowskiej oraz ul. Leszczynowej w Bibicach.
Gmina Zielonki aktualnie skanalizowana jest w 85 procentach, po realizacji projektu sieć kanalizacyjna w gminie Zielonki obejmie kolejne 2 tysiące użytkowników, a współczynnik skanalizowania wyniesie 95 procent.
Referat Inwestycji Sieciowych, IO

Close Menu
 
29 lutego 2024
Skip to content