Skip to main content
search
Aktualności

Podpisana umowa na dwa kolejne etapy budowy kanalizacji

By 19 października 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 października 2017 przez admin

DSC04511podp17 października wójt gminy Zielonki podpisał umowę na budowę kanalizacji z wyłonionym w przetargu Przedsiębiorstwem Instalacji Sanitarnych INSBUD z Tarnowa. Sieć kanalizacyjna będzie rozbudowywana w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap”, na który gmina Zielonki otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 w wysokości 12 899 114,67 zł, wartość całkowita projektu to 24 723 333,60 zł. Prace rozpoczną się w tym roku, a zakończą w I kwartale 2020 roku.

Przetarg, do którego zgłoszono 15 ofert, był podzielony na trzy części (szczegóły związane z tym projektem można znaleźć za stronie: https://pois.zielonki.pl).
Firma INSBUD, która realizowała już sieć kanalizacyjną w gminie Zielonki wygrała dwie z trzech części przetargu, pierwszą i trzecią. Koszt realizacji pierwszej części obejmującej: Brzozówkę, Bibice, Wolę Zachariaszowską, Owczary, Garliczkę wyniesie 7 835 82981 zł, a części trzeciej, która będzie realizowana w: Zielonkach, Bibicach, Batowicach to 9 501 844,06 zł.
Zakres rzeczowy pierwszej części zamówienia to około 10,5 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z 4 pompowniami ścieków oraz około 180 sięgaczy kanalizacyjnych do granic nieruchomości prywatnych.
Trzecia część zamówienia to około 8,2 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z 2 pompowniami ścieków oraz około 220 sięgaczami do granic nieruchomości prywatnych. W zakres trzeciej części wchodzi również zabudowa stacji uzdatniania wody w Batowicach, wymiana ok 30 sztuk hydrantów oraz montaż 6 sieciowych punktów pomiarowych na sieci wodociągowej.
Podpisanie umowy na realizację drugiej części planowane jest jeszcze w październiku 2017 roku, obejmie ona budowę kanalizacji w Grębynicach, Korzkwi, Bosutowie-Boleniu, Januszowicach, Przybysławicach, Węgrzcach i Garlicy Murowanej.
Przypomnijmy, że sieć kanalizacyjna gminy Zielonki liczy 195,2 km. W ramach projektu wykonanych zostanie ponad 20 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z 11 przepompowniami ścieków; powstanie również 1,64 km sieci wodociągowej i przebudowane zostanie 1 km sieci wodociągowej; nowe wyposażenie, m.in. w filtry uzyska stacja uzdatniania wody w Batowicach; wymienionych zostanie 30 hydrantów i powstanie 6 sieciowych punktów pomiarowych. Dodatkowo uzupełniona zostanie sieć wodociągowa: ponadkilometrowy odcinek sieci wodociągowej powstanie w Garlicy Murowanej (za remizą) oraz niewielkie fragmenty wodociągu w Bosutowie przy ul. Legionistów i w Zielonkach na Podskalu; przebudowa sieci wodociągowej dotyczyć będzie fragmentów ulic C21 i C22 w Węgrzcach, ul. Królewskiej w Woli Zachariaszowskiej oraz ul. Leszczynowej w Bibicach.
Gmina Zielonki aktualnie skanalizowana jest w 85 procentach, po realizacji projektu sieć kanalizacyjna w gminie Zielonki obejmie kolejne 2 tysiące użytkowników, a współczynnik skanalizowania wyniesie 95 procent.
Referat Inwestycji Sieciowych, IO

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content