Skip to main content
search
Ogłoszenia

Podpułkownik „MAMUT”

By 1 lipca 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2020 przez admin

wotJedynym odstępstwem od przyjętych rozwiązań organizacyjnych była obecność wyjątkowego gościa, weterana II wojny światowej – mjr Janusza Kamockiego
pps. „Mamut”. Nasz bohater od listopada 1942 r. był członkiem konspiracyjnej Narodowej Organizacji Wojskowej, a następnie Armii Krajowej. Po zakończeniu wojny aresztowany w sierpniu 1962 r. przez Wydział Śledczy Służby Bezpieczeństwa oraz osadzony na rok w więzieniu przy ul. Montelupich w Krakowie.
Decyzją Ministra Obrony Narodowej „Mamut” został mianowany na stopień podpułkownika. Uroczyste wręczenie aktu mianowania nastąpiło podczas przysięgi wojskowej żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kto może ubiegać się o służbę w 11 MBOT?
    Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę
w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.
Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.
mjr Bartosz KUBAL
Oficer prasowy
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej
www.terytorialsi.mil.pl
FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej
TT:@terytorialsi
„Zawsze gotowi, zawsze blisko”

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content