Skip to main content
search
Relacje

Pogodne spotkania w Trojanowicach

By 23 listopada 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 listopada 2016 przez admin

tojanowice

 

5 października odbyło się spotkanie integracyjne „Pogodna jesień dla seniora” zorganizowane przez sołtys Bożenę Mędrek, radę sołecką sołectwa Trojanowice oraz Koło Regionalne „Tradycja”. Impreza odbyła się już po raz szósty.

Sołtys wraz z członkami Koła Regionalnego „Tradycja” zapraszała osobiście wszystkich mieszkańców, którzy ukończyli 65 lat życia, a jest ich w Trojanowicach 116. Dla zaproszonych gość przygotowano w tym roku dużo atrakcji. Po raz pierwszy na scenie zaprezentowały się dzieci z trojanowickich „Zielonych nutek”. Wierszyki, quiz z zagadkami dla seniorów, wesoły kujawiak to wszystko przedstawiła uzdolniona grupka 26 przedszkolaków.
– To było bardzo wzruszające i miłe zobaczyć razem młodych i starszych. Takie spotkanie łączy pokolenia – mówiła o występie najmłodszych i reakcji publiczności Bożena Mędrek, sołtys Trojanowic.
Jak co roku nie zabrakło występu zespołu „Tradycja”, który przedstawił znane i lubiane piosenki biesiadne. Trojanowicka młodzież, pod kierunkiem Bożeny Szarek, przygotowała program artystyczny, którego tematem było życie w rodzinie wielopokoleniowej oraz sąsiedzkie życie na wsi. Emocje i wzruszenia towarzyszyły wspomnieniom z czasów PRL-u. Wspólnie przypominano sobie o wydarzeniach z tamtych lat, modzie, znanych gwiazdach i przebojach takich „Złoty pierścionek” Reny Rolskiej.
Goście zachwalali przepyszny żurek i ciasta, a do tańca przygrywał DJ Cobra czyli Wiesław Siwak, który bawił publiczność podczas tegorocznych dożynek. Seniorom w integracji towarzyszyła radna gminy Zielonki Romana Toft oraz proboszcz giebułtowskiej parafii Stanisław Gutt.
Spotkania, takie jak te, pokazują jak ważne są relacje międzyludzkie. Są okazją, by spotkać się w miłym gronie – porozmawiać, powspominać i miło spędzić czas.
KB

Autorem zdjęć jest Zbigniew Sowicki

trojanowice2

trojanowice3

trojanowice4

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content