Skip to main content
search
Aktualności

Policjanci z powiatu krakowskiego otrzymali nowe radiowozy i nowoczesną kamerę termowizyjną

By 16 grudnia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 grudnia 2020 przez admin

przekazanie kameryKomenda Powiatowa Policji w Krakowie została wyposażona w kolejne pojazdy i nowoczesną kamerę termowizyjną. Pozyskanie nowych radiowozów i sprzętu było możliwe dzięki współfinansowaniu z jednostek samorządu terytorialnego. Nowoczesna kamera dla policji została sfinansowana przez gminę Zielonki.

15 grudnia do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie trafiły dwa nowe oznakowane radiowozy. Docelowo będą one na stanie podległych komisariatów w Skale i Zielonkach.  W ostatnim czasie Komenda Powiatowa otrzymała też jeden nieoznakowany radiowóz. Nowoczesne samochody zostały zakupione przy współfinansowaniu samorządów ze Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz gmin: Skała, Iwanowice, Michałowice i Wielka Wieś.
Tego samego dnia w Urzędzie Gminy Zielonki odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego sprzętu – kamery termowizyjnej, sfinansowanej przez samorządowców gminy. Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król uroczyście przekazał nowo zakupiony sprzęt Komendantowi Powiatowemu Policji w Krakowie insp. Tomaszowi Drożdżakowi, któremu towarzyszył Komendant Komisariatu Policji w Zielonkach podinsp. Andrzej Kowalski. Tak nowoczesny sprzęt z pewnością przysłuży się podczas wielu policyjnych działań, w tym także usprawni czynności poszukiwawcze osób zaginionych.   
Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Ich wsparcie jest również wyrazem dbałości o bezpieczeństwo swoich mieszkańców.
Komendant składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że flota Komendy Powiatowej wzbogaciła się o nowy sprzęt, który z pewnością wpłynie na zwiększenie skuteczności działań Policji oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Zakupione i przekazane radiowozy już rozpoczęły swoją „służbę”.
inf. z Komendy Powiatowej Policji, red. IO

przekazanie kamery
kamera dla policji
nowy samochod dla policji

 

Zdjęcia przedstawiają: 1. przekazanie kamery termowizyjnej przedstawicielom policji, 2. przekazaną kamerę, 3. przekazanie radiowozu.

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content