Skip to main content
search
Aktualności

Pomoc dla gminy Brusy z powiatu chojnickiego od gminy Zielonki

By 31 sierpnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2017 przez admin

pomoc dla Brus– W związku z kataklizmem, jaki dotknął powiat chojnicki gmina Zielonki solidaryzując się z mieszkańcami poszkodowanego terenu pragnie udzielić wsparcia finansowego na usuwanie skutków nawałnicy. W związku z tym przygotowaliśmy uchwałę o przekazaniu pomocy finansowej w wysokości 20 tys. zł gminie Brusy z powiatu chojnickiego, którą radni podjęli na sesji Rady Gminy Zielonki 31 sierpnia – informuje skarbnik gminy Zielonki Agata Adamczuk.

Wniosek pojawił się po apelu o pomoc finansową, jaki skierował do starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów starosta powiatu chojnickiego Stanisław Skaja.  Czytamy w nim: „Rozmiar tragedii i strat jest tak wielki, że poszkodowani nie są w stanie sami sobie z tym poradzić. Jako samorząd powiatowy czujemy się odpowiedzialni za pomoc wszystkim, którzy tak pilnie jej potrzebują (…) Jednak możliwości finansowe powiatu chojnickiego nie wystarczą, aby zaradzić wszystkim potrzebom, dlatego zwracamy się z gorącym apelem i prośbą o pomoc finansową dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy (…). Wierzymy bardzo, że możemy liczyć na solidarną pomoc Państwa samorządu.” Apel został odczytany przez przewodniczącego Rady Gminy Zielonki Ryszarda Krawczyka na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Zielonki 16 sierpnia.  

– Radni wówczas zaproponowali przekazanie pomocy bezpośrednio do jednej z poszkodowanych gmin. Z rozporządzenia prezesa rady ministrów w sprawie poszkodowanych 101 gmin wybraliśmy gminę Brusy, wymienioną jako pierwszą z powiatu chojnickiego  – informuje Agata Adamczuk, skarbnik gminy Zielonki.

Brusy to gmina miejsko-wiejska, w skład której wchodzą 23 miejscowości zamieszkiwane przez 14,5 tys. osób. Brusy są częścią Kaszub, na znacznym obszarze graniczą z Parkiem Narodowym Bory Tucholskie, a jej północną część obejmuje Zaborski Park Krajobrazowy – kraina lasów i czystych jezior. Kierunkami rozwoju gminy są turystyka i przemysł rolno-spożywczy, zwłaszcza przetwórstwo runa leśnego, owoców i warzyw.

Wpłat na pomoc można udzielać również indywidualnie, nr konta na banerze, powyżej.

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content