Skip to main content
search
AktualnościPomoc Ukrainie

Pomoc Ukrainie

By 25 lutego 202223 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 marca 2022 przez KB

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zielonki,

To co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, stało się rzeczywistością. Za naszą wschodnią granicą, u naszego sąsiada trwa wojna. Solidaryzujemy się z Ukrainą – każdy naród ma prawo do wolności, a każde państwo do nienaruszalności swoich granic.
Sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna i bardzo dynamiczna. Wielu obywateli Ukrainy ucieka przed wojną do Polski. Potrzebują pomocy.  Chcemy i powinniśmy pomagać – zarówno jako samorząd, jak i poszczególni mieszkańcy – otrzymaliśmy od Was wiele takich głosów. Macie otwarte serca. Jesteśmy Wam za nie wdzięczni.

Dziś w naszej gminie spotkał się Sztab Kryzysowy, omawialiśmy możliwości  pomocy. Jako samorząd rozpoczęliśmy działania przygotowawcze, m.in. wytypowaliśmy lokale gminne, w których możemy przyjąć uciekających przed wojną. Będą to zapewne rodziny, głównie kobiety i dzieci, bo mężczyźni zostali na Ukrainie objęci powszechną mobilizacją.
W odpowiedzi na Wasze sygnały chcemy też stworzyć bazę wiedzy, kto z naszych mieszkańców może i chce pomóc oraz w jaki sposób. By jako wspólnota lokalna być gotowi, kiedy taka pomoc dla naszych sąsiadów z Ukrainy będzie konieczna.  Dla tych z Państwa, którzy się na to zdecydują przygotowaliśmy specjalny formularz (pdf. 355 KB) – prosimy o wypełnienie i przesłanie na adres ug@zielonki.pl z dopiskiem POMOC UKRAINIE.
Na razie nie zdecydowaliśmy się na zorganizowanie zbiórki darów, ani zbiórki finansowej – oczywiście jeśli pojawi się taka potrzeba natychmiast ją uruchomimy, jesteśmy na to przygotowani. Już teraz wiele organizacji to robi, włączają się w nie sołectwa i szkoły z naszej gminy.
W tej sytuacji wszystko, co możemy zrobić to zachować spokój i pomagać. Pamiętajmy też, że wojna informacyjna to nieodłączna część każdego konfliktu. Dlatego nie poddawajmy się dezinformacji.
Na stronie zielonki.pl, przede wszystkim w zakładce Pomoc Ukrainie, będziemy publikować bieżące informacje. Będziemy z Państwem w kontakcie również za pośrednictwem FB i gminnego newslettera.

Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content