Skip to main content
search
AktualnościPomoc Ukrainie

Pomoc Ukrainie

By 25 lutego 202223 marca, 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 23 marca 2022 przez KB

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zielonki,

To co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, stało się rzeczywistością. Za naszą wschodnią granicą, u naszego sąsiada trwa wojna. Solidaryzujemy się z Ukrainą – każdy naród ma prawo do wolności, a każde państwo do nienaruszalności swoich granic.
Sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna i bardzo dynamiczna. Wielu obywateli Ukrainy ucieka przed wojną do Polski. Potrzebują pomocy.  Chcemy i powinniśmy pomagać – zarówno jako samorząd, jak i poszczególni mieszkańcy – otrzymaliśmy od Was wiele takich głosów. Macie otwarte serca. Jesteśmy Wam za nie wdzięczni.

Dziś w naszej gminie spotkał się Sztab Kryzysowy, omawialiśmy możliwości  pomocy. Jako samorząd rozpoczęliśmy działania przygotowawcze, m.in. wytypowaliśmy lokale gminne, w których możemy przyjąć uciekających przed wojną. Będą to zapewne rodziny, głównie kobiety i dzieci, bo mężczyźni zostali na Ukrainie objęci powszechną mobilizacją.
W odpowiedzi na Wasze sygnały chcemy też stworzyć bazę wiedzy, kto z naszych mieszkańców może i chce pomóc oraz w jaki sposób. By jako wspólnota lokalna być gotowi, kiedy taka pomoc dla naszych sąsiadów z Ukrainy będzie konieczna.  Dla tych z Państwa, którzy się na to zdecydują przygotowaliśmy specjalny formularz (pdf. 355 KB) – prosimy o wypełnienie i przesłanie na adres ug@zielonki.pl z dopiskiem POMOC UKRAINIE.
Na razie nie zdecydowaliśmy się na zorganizowanie zbiórki darów, ani zbiórki finansowej – oczywiście jeśli pojawi się taka potrzeba natychmiast ją uruchomimy, jesteśmy na to przygotowani. Już teraz wiele organizacji to robi, włączają się w nie sołectwa i szkoły z naszej gminy.
W tej sytuacji wszystko, co możemy zrobić to zachować spokój i pomagać. Pamiętajmy też, że wojna informacyjna to nieodłączna część każdego konfliktu. Dlatego nie poddawajmy się dezinformacji.
Na stronie zielonki.pl, przede wszystkim w zakładce Pomoc Ukrainie, będziemy publikować bieżące informacje. Będziemy z Państwem w kontakcie również za pośrednictwem FB i gminnego newslettera.

Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król

Close Menu
 
1 października 2023
Skip to content