Skip to main content
search
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Ponad 4,5 mln zł dla gminy Zielonki z Funduszu Dróg Samorządowych

By 5 września 20199 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 marca 2022 przez AO

korzkiew fds Mbatowice fds MGmina Zielonki otrzymała dofinansowanie w maksymalnej wysokości 80 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych na dwie inwestycje. Z ponad 314 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczonych w Małopolsce na budowę, przebudowę lub remonty dróg gminnych i powiatowych aż 4 mln 577 tys. zł trafi do gminy Zielonki z przeznaczeniem na przebudowę dwóch gminnych dróg: w Korzkwi i Batowicach – Dziekanowicach. Całkowita wartość tych inwestycji to łącznie ponad 5 mln 721 tys. zł – resztę dołoży gmina Zielonki ze swojego budżetu.
Pierwsza inwestycja dotyczy Korzkwi – będzie to rozbudowa wąskiej drogi gminnej w sąsiedztwie szkoły i bazy harcerskiej, z budową wzdłuż niej chodnika, wraz z przebudową obiektu mostowego na potoku Korzkiewka oraz przebudową skrzyżowania z drogą powiatową. Na odcinku ok. 150 metrów droga zostanie poszerzona do min. 6 metrów, a na odcinku ok. 170 metrów – od drogi powiatowej do szkoły – powstanie chodnik o szerokości 2 metrów; powstaną też dwa przejścia dla pieszych – jedno na drodze gminnej, drugie na powiatowej, tak by można było bezpiecznie dojść do szkoły. Wartość inwestycji to 2 137 490,81 zł, dofinansowanie przyznane w wysokości 80 proc. wyniosło 1 709 992,65 zł.
Druga inwestycja będzie mieć miejsce w Batowicach, jest to budowa drogi gminnej wraz z przebudową drogi powiatowej, która będzie skrótem z Dziekanowic do Ośrodka Zdrowia w Batowicach oraz do przystanku komunikacji aglomeracyjnej. Powstanie ok. pół kilometra sześciometrowej drogi gminnej, a przy drodze powiatowej zostanie przeniesiona i przebudowana zatoka autobusowa oraz przebudowany chodnik na długości ok. 80 metrów, powstanie też przejście dla pieszych. Wartość inwestycji to 3 583 768,81 zł, dofinansowanie przyznane w wysokości 80 proc. wyniosło 2 867 015,05 zł.
Na obie inwestycje gmina Zielonki uzyskała już ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), planowane ogłoszenie przetargu spodziewane jest do połowy września. Obie inwestycje powinny zostać zakończone w 2020 r. 
Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content