Skip to main content
search
Aktualności

Ponad 900 tys. zł dofinansowania na budowę i przebudowę ulic w Zielonkach

By 3 grudnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 grudnia 2015 przez admin

IMGP0013ppO dotacje z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na rok 2016 małopolskie samorządy złożyły 92 wnioski. Po formalnej ocenie komisja wojewódzka wybrała 58 z nich, wśród nich znalazło się 39 dróg gminnych i 19 powiatowych. Gmina Zielonki z inwestycją za ponad 1,8 mln zł jest na dziewiątym miejscu wojewódzkiej listy rankingowej. Wniosek dotyczy prac w ciągu ulic Na Popielówkę i Długopolskiej w Zielonkach.

 

Wniosek pod nazwą „Budowa drogi gminnej ul. Na Popielówkę, przebudowa i remont drogi gminnej  ul. Długopolskiej w miejscowości Zielonki” dotyczy trzech odcinków dróg o łącznej długości ponad 1 km. Koszt inwestycji to ponad 1, 8 mln zł – 901,5 tys. zł na ten cel wyda ze swojego budżetu gmina Zielonki, tyle samo udało się pozyskać z budżetu centralnego na ten cel.

Wniosek obejmuje poszerzenie ulicy Na Popielówkę z dotychczasowych 4 metrów do 6 metrów szerokości, budowę chodnika wzdłuż ul. Na Popielówkę na odcinku od ul. Długopolskiej do ul. ks. A. Zięby, jak również przebudowę w celu poprawy bezpieczeństwa skrzyżowania ul. Długopolskiej z ul. Na Popielówkę, budowę odcinka chodnika wzdłuż ul. Długopolskiej od obecnie budowanego odcinka do skrzyżowania z ul. Staropolską i budowę utwardzonego pobocza od ul. Staropolskiej do ul. Na Popielówkę. Wnioskowane ulice to ważny ciąg komunikacyjny prowadzący do szkoły, przedszkola i kościoła w Zielonkach, szczególnie istotny dla os. Łokietka, może stanowić alternatywny dojazd do nich w stosunku do drogi wojewódzkiej 794 (ul. Krakowskie Przedmieście).

– Lista gmin, które otrzymają dotacje ma zostać zatwierdzona ostatecznie 30 grudnia, bowiem do 15 grudnia gminy, które się na niej nie znalazły mogą składać odwołania. Jednak gmina Zielonki otrzymała bardzo dużą liczbę punktów (21 pkt przy 25 pkt dla 1 miejsca), stąd 9. pozycja gminy Zielonki i gwarancja otrzymania dofinansowania wydaje się niezachwiana – mówi Piotr Zięcina, kierownik referatu dróg i komunikacji, przygotowującego wniosek o dotację.

 

Na zdjęciu: ul. Na Popielówkę

Close Menu
 
19 maja 2024
Skip to content