Skip to main content
search
Aktualności

Postaw na innowacje z Metropolią Krakowską!

By 22 czerwca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 czerwca 2022 przez KB

Stowarzyszenie Metropolia Krakowska zostało partnerem Małopolskiego Festiwalu Innowacji i przygotowało spotkanie informacyjne dla firm i osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, dotyczące środków na innowacje w ramach nowej perspektywy unijnej 21-27.

Już 23 czerwca 2022 r. o godzinie 10:00 zapraszamy wszystkich Tych, którzy mają pomysły na nowe, innowacyjne rozwiązania i poszukują możliwości ich sfinansowania z Funduszy Europejskich oraz te osoby, które dopiero poszukują swojej ścieżki rozwoju na drodze do innowacji.

To idealny moment, żeby poznać założenia nowych krajowych i regionalnych programów operacyjnych, których pierwsze konkursy planowane są już na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Podczas webinarium przedstawimy możliwości wsparcia innowacyjnych pomysłów z wykorzystaniem Funduszy Europejskich na lata 2021-2027.

Omówione zostaną zarówno krajowy program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki jak i środki na innowacje w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Zaprezentowane zostanie również przydatne narzędzię i ścieżka wsparcia, z których można korzystać przy określaniu potrzeb, oczekiwań i potencjału innowacyjnego firmy, a także tworzenia innowacyjnego projektu, tj. projekt Innovation Coach.

W spotkaniu wezmą udział specjaliści Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Krakowie oraz Centrum Projektów Badawczych UE.

Co zrobić, aby wziąć udział w wydarzeniu?

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Czym jest Małopolski Festiwal Innowacji?

Małopolski Festiwal Innowacji to wyjątkowe święto innowacji i nowoczesnych technologii. Podczas tygodniowego wydarzenia uczestnicy rozmawiają o innowacjach, przedsiębiorczości, współpracy pomiędzy nauką i biznesem, poznają wynalazki i ludzi za nich odpowiedzialnych, odwiedzają wyjątkowe miejsca, dowiadują się jak skomercjalizować swoje pomysły.

W tym roku MFI odbędzie się już po raz 12 w dniach 20-26 czerwca. “Innowacje w Małopolsce. Myślimy horyzontalnie”– to tytuł konferencji głównej 12. Małopolskiego Festiwalu Innowacji, która będzie emitowana online ze studia usytuowanego w krakowskim Muzeum Armii Krajowej.

Spotkanie będzie składało się z trzech bloków, podczas których porozmawiamy o tym czy małopolska innowacyjność i kreatywność może być trampoliną do międzynarodowych sukcesów, jak zbudować i wykorzystać przewagę konkurencyjną, czy cyfrowa transformacja to bardziej szansa czy zagrożenie, jak dbać o cyberbezpieczeństwo swoje i organizacji, jak rozpoznawać i reagować na dezinformację. Tematykę tę przybliżą nam m.in. Paweł Przewięźlikowski – współzałożyciel oraz prezes Zarządu Ryvu Therapeutics, Stefan Życzkowski – założyciel i wieloletni prezes Zarządu ASTOR, Magda Chelly – Cybersecurity Expert & Accidental Hacker oraz Janina Bąk, autorka blogu JaninaDaily.com i kanału „Statystycznie rzecz biorąc” na YouTube.

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się w zakładce Program Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2022 – Innowacyjna Małopolska.

Małopolski Festiwal Innowacji organizowany jest dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-202). To m.in. dzięki temu wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Województwo Małopolskie. Województwo jest także organizatorem konferencji głównej Festiwalu, spotkań z cyklu „Przy kawie o innowacjach” oraz strefy małopolskich

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content