Skip to main content
search
Relacje

Poszybowali…

By 19 maja 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 maja 2014 przez admin

loty2

 

 

Po raz dwunasty w hali sportowej w Zielonkach spotkali się pasjonaci modelarstwa, którzy wzięli udział w corocznych zawodach modeli latających. Uczestnicy startowali w trzech konkurencjach: papierowe strzały, modele kartonowe oraz modele F1N. Tegoroczny Puchar Wójta Gminy Zielonki zdobył Michał Kowalczyk z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej.

W imprezie brali udział uczniowie ze szkół w Zielonkach, Owczarach i Woli Zachariaszowskiej, a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Woli Zachariaszowskiej i uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Skale
Jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Dzieci intensywnie trenowały podczas przerw na szkolnych korytarzach i cieszą się z udziału w tej imprezie – mówiła Iwona Gubała, opiekunka klasy integracyjnej z gimnazjum w Skale.
Efekty ćwiczeń można było zobaczyć w wynikach zawodników. Najdalej, 25 m, poleciał model Artura Kaszowskiego ze Skały, który zdobył tym samym miejsce pierwsze. Drugie miejsce zajął Ignacy Dobija, a trzecie Dominik Harnacz.
Konkurencja kartonówki rozgrywała sie pomiędzy braćmi z Owczar. Pierwsze miejsce zdobył Dominik Michalik, a drugie Kamil Michalik.
Kajetan Garbela i Mariusz Baczyński byli sędziami na tegorocznej imprezie, a Kazimierz Dziedzic, instruktor pracowni modelarskiej, służył wsparciem technicznym w pilnych naprawach modeli.
Młodzież pod okiem instruktorów uczyła się budować “strzałę”, a później brała udział w przygotowanych rozgrywkach – rzutach na jak najdłuższy dystans oraz precyzyjnych rzutach do celu – “w 10” i do paszczy kolorowej żaby. Osoby, które po raz pierwszy brały udział w wydarzeniu zostały uhonorowane “Certyfikatem pierwszego kroku modelarskiego”.
Najwięcej emocji wywołała rywalizacja pomiędzy modelami balsowymi. Puchar Wójta Gminy Zielonki za zajęcie pierwszego miejsca w XII Międzyplanetarnych Zawodach Modeli Halowych zdobył Michał Kowalczyk, którego model unosił się nad ziemią prawie 9 sekund. Drugie miejsce zajął zeszłoroczny zwycięzca Ignacy Dobija, a trzecie miejsce Dominik Harnacz.
Głównym organizatorem zawodów był pełnomocnik wójta gminy Zielonki ds. profilaktyki Tomasz Gubała przy wsparciu CKPiR.
Więcej zdjęć w ALBUMIE.
KB

loty

loty3

loty3a

loty4

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content