Skip to main content
search
Aktualności

Poważne skutki nawałnic

By 20 lipca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 lipca 2015 przez admin

IMG 2813Nawałnice, które przeszły nad gminą Zielonki z 19 na 20 lipca, spowodowały uszkodzenia budynków, a także sieci elektrycznej i na drogach. Wszystkie zgłoszenia braku prądu zostały przekazane do służb energetycznych. Awarie są na bieżąco usuwane. Awarie infrastruktury prosimy zgłaszać na infolinie poszczególnych operatorów.

Jak informuje komendant gminny OSP w gminie Zielonki Jan Palimąka: w Zielonkach przy ul. ks. Zięby drzewo przewróciło się na dom jednorodzinny; w Korzkwi, w bazie ZHP, piorun trafił w drzewo; w Batowicach konar uszkodził dach Centrum Medycznego, placówka na szczęście może nadal funkcjonować. Przy ul. Krakowskiej w Brzozówce wiatr zerwał dach budynku gospodarczego i przeniósł je na drugą stronę drogi wojewódzkiej 794. Podobne zdarzenie miało miejsce w Dziekanowicach.
Na terenie całej gminy pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej usuwają powalone gałęzie; miejscami utrudniły one przejezdność dróg, jak np. na ul. Królewskiej w Bibicach czy Zamkowej w Przybysławicach. Obecnie drogi są przejezdne, jednak zamulenie, kamienie i gałęzie przy drogach mogą powodować przewężenia, więc ostrożna jazda jest zalecana. Najwięcej drzew zostało zniszczonych w Przybysławicach. Ucierpiały przewody energetyczne w Przybysławicach i Januszowicach, tamże oraz w Grębynicach przerwane zostały również przewody telekomunikacyjne. Uszkodzeniu uległa sieć niskiego i średniego napięcia, co powodowało brak prądu miejscowo w Zielonkach, Garlicy Murowanej, Bibicach, Batowicach, Owczarach, Januszowicach, Garliczce, Garlicy Duchownej.
W usuwanie skutków nawałnic zaangażowane są gminne jednostki OSP.

Red.

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

001
0001
5
7
20150720 184244 001
IMG 2816
nawałnica Korzkiew
Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content