Skip to main content
search
Rok Wyspiańskiego

Powitali lato z Wyspiańskim

By 8 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 czerwca 2017 przez admin

integracjaJuż po raz 39. podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” z 17 ośrodków specjalnych oraz uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z Małopolski wspólnie bawili się na integracyjnym pikniku. 4 czerwca na łące u stóp zamku w Korzkwi można było spotkać m.in. Lajkonika i Smoka Wawelskiego oraz uśmiechnięte dzieci w strojach krakowskich. Inspiracją dla tegorocznego spotkania była twórczość Stanisława Wyspiańskiego.


Festyn integracyjny jak co roku daje radość i uśmiech na twarzach dzieci. Aby tak wielkie przedsięwzięcie było możliwe potrzebne są dobre serca i zaangażowanie wielu ludzi, którzy chętnie pomagają stowarzyszeniu z Cecylią Chrząścik na czele.
Każdy utożsamia się z tą imprezą i pomaga. Bardzo mnie cieszy kiedy dostaję telefon z pytaniem kiedy ta impreza w Korzkwi? Pogoda też nam sprzyja – na trzydzieści dziewięć pikników tylko dwa razy padało. Myślę, że nasze dzieci są pod specjalną opieką opaczności. Dla nich – tutaj – to miejsce to ich żywioł – mówiła podczas festynu Cecylia Chrząścik, prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”.
W galerii pod zamkiem prezentowano prace przygotowane przez podopiecznych stowarzyszenia. Można było oglądać witraże, pastele i kolaże inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji: dmuchane zamki, przejażdżki konne i tor przeszkód. Prócz tradycyjnych tańców i śpiewania, dzieci mogły tworzyć w glinie z Wolfgangiem Hoferem. Tematem było jedzenie, i tak z gliny powstały: lody, hamburgery, pierogi, a nawet kluski śląskie. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się policyjne motocykle, karetka, wóz strażacki i policyjny – dzieci chętnie zaglądały w każde miejsce i dopytywały o pracę strażaków, policjantów i ratowników medycznych.
Złotą Odznakę Stowarzyszenia za wieloletnią, nieocenioną pomoc, zaangażowanie i oddanie w działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej otrzymały Joanna Biel-Radwańska oraz Aleksandra Grodecka. Tegoroczny piknik współorganizowali baza ZHP w Korzkwi oraz Dom Harcerza przy ulicy Reymonta. O bezpieczeństwo uczestników zadbali policjanci z komend: wojewódzkiej, miejskiej i powiatowej, a także ratownicy z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego i strażacy z OSP Maszyce. Imprezę wsparli także harcerze ze Szczepu Zielonego oraz wolontariusze z Klubu Wolontariatu „Pomagamy” z Korzkwi.
KB

integracja1

integracja2

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content