Skip to main content
search
Aktualności

Powitanie lata w Grębynicach

By 7 maja 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 maja 2018 przez admin

zdj

5 maja w Grębynicach odbyło się spotkanie integracyjne „Powitanie lata” zorganizowane przez sołtysa Grębynic Adama Dulińskiego, radę sołecką oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Grębynic. Starsi, i młodsi spędzili ze sobą miły wieczór pełen rozmów, uśmiechów i tańców.

Przed rozpoczęciem imprezy strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Grębynic i Owczar uczestniczyli w mszy świętej w kościele pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi z okazji święta świętego Floriana patrona wszystkich strażaków. Potem przybyli w przemarszu na łąkę, na której odbyło się spotkanie integracyjne. Powitano ich marszem.
Sołtys Grębynic Adam Duliński przywitał wszystkich zebranych oraz życzył strażakom pomyślności w życiu zawodowym, jak i prywatnym i podziękował strażakom za dar serca, jakim jest ich służba. Potem głos zabrał komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębynicach Michał Kozioł, który witając zebranych dodał: „Abyśmy zawsze mogli spotykać się właśnie w takich miłych okolicznościach”.
Spotkania integracyjne zrzeszające w jednym miejscu nie tylko grębyniczan, ale i mieszkańców okolicznych miejscowości odbywają się co roku, jednak nie zawsze w maju. Ale zawsze jest to świetna okazja, aby zintegrować młodszych ze starszymi oraz rdzennych mieszkańców z nowoprzybyłymi. Wśród gości był także ks. dr Mirosław Winkowski, który mieszka na terenie parafii korzkiewskiej oraz  pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Zielonki, współpracujący z ochotniczymi strażami – Ewelina Krawczyk i Piotr Senisson.
A goście schodzili się do samego wieczora, aby mile spędzić czas z rodziną, sąsiadami  i znajomymi, na rozmowach i tańcach. Grał „Zespół Telex”, posiłki i napoje zapewnił „Zajazd Polesie”, a dla najmłodszych strażacy przygotowali atrakcję możliwość wejścia do wozu strażackiego. Można było mile spędzić czas, porozmawiać z wieloma osobami, pośmiać się i zobaczyć, jak społeczność może być zżyta.

Więcej zdjęć: tutaj.
Katarzyna Kućmierczyk

zdj1

zdj2

zdj3

zdj5

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content