Skip to main content
search
Aktualności

Powrót dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez gminę Zielonki

By 30 kwietnia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 kwietnia 2020 przez admin

Zgodnie z decyzją Rządu od środy 6 maja 2020 roku organy prowadzące przedszkola mogą podjąć decyzję o ich otwarciu, po uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej. Po analizie ww. wytycznych stwierdzono, że organizacyjnie i technicznie nie jest możliwe, aby publiczne przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach naszej gminy, były w pełni gotowe do uruchomienia 6 maja br. w zakresie zachowania wymaganego reżimu sanitarnego. Link do wytycznych do pobrania TUTAJ.
W tej sytuacji po konsultacji z Dyrektorami publicznych Szkół i Przedszkoli, Dyrektorem GZEAS w Zielonkach ustalono, że ostateczna decyzja co do otwarcia publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach zostanie podjęta po weekendzie majowym. Dyrekcje placówek oświatowych w tym czasie zasięgają też opinii rodziców w ww. sprawie.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nadal jesteśmy w stanie epidemii, dla mnie jako Wójta Gminy Zielonki, priorytetem zawsze było, jest i będzie bezpieczeństwo mieszkańców, w tym tych najmłodszych.

Wójt Gminy Zielonki
Bogusław Król

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content