Skip to main content
search
Aktualności

Powstają budynki garażowe dla PUK i gminnych służb porządkowych

By 10 lutego 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 lutego 2023 przez TN

W Węgrzcach przy ulicy Fortecznej trwa budowa nowoczesnego zaplecza technicznego dla gminnych służb wodociągowo-kanalizacyjnych oraz gminnych służb porządkowych. Powstają dwie wielostanowiskowe hale garażowe, zagospodarowane zostanie ich otoczenie. Inwestycja kosztować będzie 7 177 682,44 zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład pokryje  4 674 000 zł. Powierzchnia użytkowa dwóch budynków będzie wynosić łącznie: 609,20 m2.

W ramach realizowanego projektu powstaje nowoczesne zaplecze, które będzie służyć Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Zielonkach Sp. z o.o. z siedzibą w Węgrzcach oraz zespołowi gospodarczemu Referatu Gospodarki Komunalnej UG Zielonki. W realizowanych budynkach będą garażowane pojazdy, przechowywany sprzęt oraz materiały używane do prac porządkowych, do bieżącego utrzymania i konserwacji mienia gminnego służącego mieszkańcom, do usuwania awarii na sieci wod.-kan., ale również do modernizacji i dalszej rozbudowy istniejącej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej gminy, która służy ponad 24 tysiącom mieszkańców gminy Zielonki.

21 czerwca 2022 została podpisana umowa z wykonawcą – firmą INARE Sp. z o.o. z Krakowa – na budowę wspomnianych dwóch budynków garażowych z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w Węgrzcach. Zakończenie budowy zaplanowano na grudzień 2022 roku, termin jednak nie zostanie dotrzymany. Głównym powodem przesunięcia terminu oddania budynków do użytkowania są wprowadzone do projektu zmiany, które mają poprawić bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz zwiększyć efektywność działania instalacji w budynkach. Innym powodem przesunięcia terminu jest także, niezależne od generalnego wykonawcy, opóźnienie w wykonaniu przyłączy gazu oraz energii elektrycznej do budynków – tj. robót realizowanych przez „podmioty zewnętrzne” na zlecenie dysponentów sieci. Zakończenia inwestycji oraz oddania budynków do użytkowania należy spodziewać się w kwietniu 2023 r.

MC red.KB

Na zdjęciach obecny stan inwestycji:

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content