Skip to main content
search
Aktualności

Powstaje ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Granicznej w Bibicach – Woli Zachariaszowskiej

By 14 marca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 marca 2019 przez admin

Graniczna Dron GZ m12 marca 2019 r. została podpisana umowa na wykonanie ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Granicznej w Bibicach i Woli Zachariaszowskiej. Droga powiatowa, przy której ma powstać 2,5-kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 m, oddziela gminy Zielonki i Michałowice. Oprócz ciągu asfaltowego dla rowerzystów i pieszych w ramach zadania, dofinansowanego ze środków UE w ramach ZIT, zostanie zrealizowane również odwodnienie na tym odcinku. Wykonawca został wybrany w postępowaniu przetargowym. Zadanie, na zlecenie inwestora, którym jest gmina Zielonki, realizować będzie Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” ze Spytkowic za kwotę 3 379 386,87 zł. Inwestycja jest realizowana w partnerstwie z powiatem krakowskim. Termin wykonania zamówienia to 15 października 2019 r.

Zgodnie z umową plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w terminie 7 dni od złożenia przez wykonawcę wniosku, co stanie się po uzyskaniu przez wykonawcę uzgodnionego z Zarządem Dróg Powiatu Krakowskiego projektu organizacji ruchu drogowego.

 Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Granicznej o nawierzchni asfaltowej będzie położony nad krytym rowem, w którym umieszczone zostaną rury odwadniające. Prawie na całej długości powstanie po lewej stronie drogi idąc od szosy krajowej S7 w kierunku Górnej Wsi i Owczar, po tej stronie zlokalizowane są niepubliczna Szkoła Podstawowa im. St. Lema oraz dwa przedszkola niepubliczne w Bibicach. Tylko na odcinku około 400 m, począwszy od ul. Słonecznej, przejdzie na prawą stronę ul. Granicznej, powróci na lewą stronę kilkadziesiąt metrów za delikatesami „Leśnymi” w Woli Zachariaszowskiej.

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content