Skip to main content
search
Aktualności

Pożegnanie lata 2021 – czyli piknik sołecki w Węgrzcach

By 8 września 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 września 2021 przez admin

1Mnóstwo atrakcji czekało 4 września 2021 r. w Węgrzcach na „Pożegnaniu lata” – imprezie przygotowanej przez sprawny zespół rady sołeckiej miejscowości Węgrzce pod przewodnictwem sołtys Magdy Listoś na terenach TS Węgrzce i we współpracy z KGW i Kołem Seniora w Węgrzcach, OSP Węgrzce i ZHP Szczep Zielony. Było: oficjalne otwarcie hali sportowej, turnieje piłki nożnej, plażowej, stołowej; ogromna ilość występów na scenie, m.in. przedszkolaków, baletnic, akrobatyki, hip-hopu; warsztaty i atrakcje dla dzieci; zlot maluchów, aukcja dzieł sztuki i zbiórka charytatywna. Krótko mówiąc – działo się! Zapraszamy również na film.

Od rana trwał Turniej Młodzieżowy Piłki Nożnej. O godz. 15.00 sołtys Węgrzc Magdalena Listoś oraz rada sołecka Węgrzc rozpoczęli festyn, a zaraz po tym oficjalnie otwarto halę sportową o namiotowej konstrukcji drewnianej z zapleczem szatniowo-sanitarnym wybudowaną za 2,63 mln zł pochodzące w całości z budżetu gminy Zielonki. Do przecięcia wstęgi zaproszeni zostali: przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko, wiceprzewodnicząca Marzena Gadzik- Wójcik oraz radni Gminy Zielonki: Magdalena Listoś i Zofia Kot – reprezentujące Węgrzce;  Joanna Leginowicz i Tadeusz Łysek – reprezentujący sąsiednie Bibice oraz w umieniu użytkownika wiceprezes TS Węgrzce Piotr Adamczuk i wykonawca inwestycji Leszek Biały z firmy Galicja. Wszystkich obecnych zaproszono do zwiedzania hali, a także udziału w Rodzinnym Turnieju Piłki Stołowej, odbywającym się na antresoli w hali.
Występy na scenie rozpoczęły się od przedszkolaków z grupy IV z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach pod opieką Joanny Pasek. Dzieci, przygotowane podczas zajęć tanecznych prowadzonych przez Magdalenę Wójcik, zatańczyły z pomponami i bum bum rurkami. Następnie na scenie można było zobaczyć: pokaz akrobatyki grypy S-Win, hip-hopu w wykonaniu dwóch grup ze Studia Ruchu SK-ART; po nich zaprezentowali się uczestnicy zajęć w Ekolandzie: był pokaz capoeiry oraz klasy baletowej prowadzonej przez Marię Staniszewską; a na finał zatańczyło FolkLove – zespół folklorystyczny działający przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
Na scenie wyróżniono też uczestników turniejów: piłki stołowej i piłki plażowej. Cyklicznie odbywała się licytacja obrazów na rzecz fundacji „Serce dla pupila” z Michałowic, prowadzona przez Luizę Król z czworonożną podopieczną Szelką. Miała też miejsce akcja charytatywna – sprzedaż ciast – z której dochód przeznaczony był dla mieszkańca naszej gminy Piotra. Dodatkową, ciekawą atrakcją pikniku był przejazd 20 maluchów – kultowych aut PRL-u. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Węgrzc oraz Koła Seniora witały przybyłych własnoręcznie wykonanym chlebem i smalcem z ogórkiem kiszonym oraz ciastami. O bezpieczeństwo wszystkich dbali cały czas Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrzcach.
Podczas pikniku można było skorzystać z wielu aktywności w kilku strefach: dla dzieci – zorganizowanej przez Przedszkole Kubisiowy Ogród i harcerzy ze Szczepu Zielonego – była m.in. ciesząca się ogromną popularnością  ścianka wspinaczkowa, “żywe piłkarzyki” i inne  dmuchańce oraz malowanie twarzy; w strefie dla rodzin odbywały się warsztaty przygotowane zarówno przez Bibliotekę Publiczną w Węgrzcach, jak i Kapałkową Manufakturę w ramach projektu finansowanego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach; oraz akcja Biblioteki w Węgrzcach “Podaruj książce drugie życie”; prezentowała się też szkoła językowa Helen Doron z Bibic,. Była i strefa zwierzaka, w której można było adoptować kota ze Stowarzyszenia Koci Patrol i wspomóc Fundację Serce dla Pupila, wziąć udział w loterii, jak i zobaczyć pokaz na torze agility prowadzony przez Kamilę Maj, a nawet spróbować sił na torze z własnym psem. W strefie zdrowia można było zapisać się m.in. na zajęcia fitness, zdrowy kręgosłup i inne;  porozmawiać na temat mammografii i cytologii. W strefie gastronomicznej rozlokowały się food trucki z wieloma innymi smacznymi daniami.
Na imprezę zajrzeli również: Starosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Piotrem Gorajem; radny powiatu Jarosław Raźny, wymienieni wcześniej członkowie prezydium Rady Gminy Zielonki oraz gminni radni; a także sołtysi z gminy Zielonki: Katarzyna Harmata z Bosutowa-Bolenia i Artur Kwiecień z Woli Zachariaszowskiej.
Piknik zakończył się żywiołowo – energetyczną zumbą, w której szalały wszystkie kategorie wiekowe – od przedszkolaka do seniora – i zabawą taneczną.
– Wszystkim, którzy przybyli na naszą imprezę serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że obaczymy się na podobnej imprezie za rok! – zapraszają organizatorzy.

4
5
6
3
7
8
9
10
Zdjęcia przedstawiają uczestników pikniku sołeckiego “Pożegnainie lata w Węgrzcach”
Więcej zdjęć
Close Menu
 
20 lipca 2024
Skip to content