Skip to main content
search
Aktualności

Pożegnanie Lata w Węgrzcach

By 12 września 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 września 2019 przez admin

IMGP3216 17 września na terenie TS Węgrzce odbył się po raz drugi piknik sołecki z cyklu Pożegnanie Lata w Węgrzcach. Organizatorami pikniku była sołtys Węgrzc Magdalena Listoś oraz rada sołecka miejscowości Węgrzce. Do godziny 14.30 na płycie boiska odbywały się mecze dzieci i młodzieży zorganizowane przez TS Węgrzce. Od godziny 15 zaczęli przybywać mieszkańcy i sympatycy Węgrzc.


Koło Gospodyń z Węgrzc witało przybyłych Gości chlebem z pysznym, własnoręcznie zrobionym smalcem i ogórkami małosolnymi oraz wspaniałymi ciastami własnoręcznie upieczonymi. W strefie gastronomicznej miejsce znalazły food trucki z przeróżnymi przekąskami (Kombinat Smaku, Chipsy King, Frytki belgijskie), pyszną kawą z palarni kawy Mix Coffee oraz lodami z Zielonej Budki. Obleganym stoiskiem było stoisko z winami Stacji Winiarskiej z Michałowic. Słychać było wokół, że wino było bardzo dobre, a szczególnym uznaniem cieszyło się wino porzeczkowe. Owoce i warzywa pierwszego gatunku – dopiero co zebrane – można było nabyć na stoisku Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – Europa inwestuje w obszary wiejskie.
Prawdziwą atrakcją okazały się wozy strażackie z OSP z Węgrzc oraz stanowisko „gaszenia pożarów”, a także sprawnościowy slalom przygotowany przez strażaków. Jeżeli jakiś mieszkaniec przybył na piknik ze swoim czworonożnym pupilem, mógł go zaczipować dzięki pani doktor weterynarii oraz paniom asystentkom z gabinetu Weterynarii NEOVET z Węgrzc. Czipowanie dofinansowała Gmina Zielonki – właściciel musiał dopłacić tylko 20zł.
Pieski popisywały się również na płycie boiska w pokazach z tresury psów prowadzonych przez panią Kamilę Maj z firmy CaninEquine. Niespodzianką zwłaszcza tych młodszych, był dmuchany zamek, a dla nieco starszych – zabawa zręcznościowa pod nazwą Walki Gladiatorów.
Na terenie pikniku swój namiot rozstawili harcerze ze Szczepu Zielony komenderowani przez druhnę Agnieszkę Sosnowską, w którym dzieci mogły zabawić się w różne gry zręcznościowe i pomalować sobie twarze. Malunki w wykonaniu p. Agnieszki były tak ładne, że pomalowane buzie miały nie tylko dzieci. W strefie warsztatów zorganizowano warsztaty plastyczno-techniczne prowadzone przez Monikę Malinowską, artystkę i malarkę z Węgrzc, warsztaty sporządzania mydełek i toreb na zakupy prowadzone przez Beatę Godynia-Kapałkę, prowadzone przez panie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Bibicach stoisko z różnymi grami planszowymi i zręcznościowymi oraz stoisko Biblioteki Publicznej z Węgrzc, na którym można było wymienić książki oraz własnoręcznie udekorować ekotorbę .
Na scenie pojawili się goście, którzy wystąpili z niesamowitymi pokazami sztuki walki Capoeira z Ekolandu oraz pokazami karate Kyokushin, których zajęcia rozpoczynają się we wrześniu w Starej Kuźni w Węgrzcach. Na scenie sołtys złożyła szczególne podziękowania dla pań z Koła Gospodyń z Węgrzc na ręce Lucyny Jaskółki oraz dla strażaków z OSP z Węgrzc na ręce Dariusza Wróbla, naczelnika OSP Węgrzce oraz prezesa Marcina Franaszka. Sołtys wraz z pomysłodawcą i głównym sędzią – Rafałem Szczepańskim, wręczyła również medale dla uczestników drugiego już turnieju piłki plażowej, rozgrywanego od początku czerwca do ostatniego dnia sierpnia tego roku.
Piknik zaszczycili swoją obecnością: posłowie na sejm obecnej kadencji Ireneusz Raś oraz  Józef Lassota, wójt Gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Mirosław Golanko, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik, Radni Gminy Zielonki: p. Zofia Kot także członek Rady Sołeckiej Węgrzce, p. Renata Kosno, p. Anna Leginowicz, Krzysztof Gaweł równocześnie sołtys Trojanowic, Krzysztof Krzyworzeka,  Roma Toft, sołtys Woli Zachariaszowskiej Artur Kwiecień, sołtys Korzkwi Angelica Kulesza, sołtys Pękowic Adam Dąbrowski, radny powiatu krakowskiego Jarosław Raźny, dyrektor ZDPK Łukasz Wróblewski oraz dyrektor CKPiR w Zielonkach Marek Płachta.
Podczas pikniku w niekonwencjonalny sposób została otwarta nowa droga asfaltowa przy boisku TS Węgrzce. Otworzył ją wójt Gminy Zielonki Bogusław Król, który przejechał po niej na… rolkach. Towarzyszyła mu również na rolkach sołtys Węgrzc Magdalena Listoś. Za nimi po świeżo wyasfaltowanym fragmencie przejechał korowód młodzieży i dzieci na rowerach i hulajnogach.
Gwałtowny deszcz nie stanął na przeszkodzie – zabawa się dopiero rozkręcała. Po części oficjalnej otwarcia ścieżki na scenie pojawił się zespół ludowy Kapela Jurajska, zabawiający gości licznymi przyśpiewkami i piosenkami ludowymi. Gwiazdą wieczoru był Aleksander Martinez – finalista programu Mam Talent, który wspaniale zabawiał publiczność, a mimo bardzo niepewnej pogody tańce trwały aż do północy.
Nie zrealizowalibyśmy tak wspaniałej imprezy, gdyby nie nasi sponsorzy i partnerzy, którym serdecznie dziękujemy: firmom: Auto Nalepa, Auto Kubik, Starkop, Baront Beauty-kosmetyka i fryzjerstwo, restauracji Adong, Stacia Doświadczalnej Oceny Odmian w Węgrzcach, sklepom: U ROBERTA, MAJSTEREK, lodziarni Dudek, firmie przeprowadzkowo-transportowej Majster Na Czas, pracownikom PUK, pracownikom Urzędu Gminy oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom i sympatykom.
Dziękujemy serdecznie Wszystkim Mieszkańcom i Gościom przybyłym na nasz piknik Pożegnanie Lata w Węgrzcach. Do zobaczenia za rok!
tekst i zdjęcia: Joanna Pasek

IMGP3084 1

IMGP3145 1

IMGP3278 1

IMGP3382 1

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content