Skip to main content
search
Relacje

Pożegnanie lata w Zielonkach

By 22 września 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 22 września 2014 przez admin

zielonki

 

21 września mieszkańcy Zielonek wspólnie bawili się podczas rodzinnego pikniku zorganizowanego przez sołectwo Zielonki. Były występy artystyczne, warsztaty plastyczne i pokazy strażackie.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, które do występów przygotowywała Katarzyna Lutak. Biedroneczki są w kropeczki i potrafią ładnie tańczyć oraz śpiewać, co z uroczą gracją zaprezentowały na scenie.
Kolorowo, wakacyjnie i słonecznie zrobiło się podczas występów chóru Nutki. To nie jedyny chór, który wystąpił podczas niedzielnego pikniku. Swój repertuar zaprezentował także znany i lubiany chór Mezzoforte, którego opiekunem jest Ewa Adamczyk.
W ramach akcji “Narodowe Czytanie” zaproszeni goście, w tym wójt gminy Zielonki Bogusław Król, czytali fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza.
Do wspólnego tańca i zabawy zaprosiły dziewczęta z zespołu Be Blue, a przedstawienie o ostatnim dniu lata zaprezentowała grupa teatralna pod opieką Agaty Wodki. Uczniowie z Zielonek prócz talentów artystycznych pokazali także umiejętności sportowe – podczas pokazu karate oraz występu grupy chearleaders Liderki.
W jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz jak sprawnie przeprowadzić akcję ratowniczą zaprezentowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach. Dzieci mogły także wcielić się w rolę rycerzy i zagrać w grę planszową o bitwie pod Grunwaldem lub przemierzyć świat śladami pielgrzymek Jana Pawła II.
Talenty uczniów z Zespołu Szkół w Zielonkach można było podziwiać nie tylko podczas niedzielnych występów. 1 września miał premierę specjalnie przygotowany teledysk tzw. LipDup, który można oglądnąć TUTAJ.
Na zajęciach origami pokazywano jak zrobić np. papierowego żurawia, a także ulepić talerzyk podczas warsztatów garncarskich. Dużym zainteresowaniem, nie tylko dziewcząt cieszyły się zajęcia z tworzenia kolorowych bransoletek, malowanie buzi i zdobienia włosów. Wykorzystywano także jesienne liście, kwiaty np. nawłoci i ozdobne dynie do własnych kompozycji.
Imprezę prowadzili Krzysztof Olawski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki oraz Maciej Starowicz, dziennikarz sportowy i radny gminy, a sołtys Zielonek i radny gminy Władysław Orzechowski wręczył dyplomy osobom zaangażowanym w organizację imprezy.
KB
Więcej zdjęć w FOTOALBUMIE.

 

zielonki4

zielonki5

zielonki6

zielonki7

zielonki8

zielonki9

zielonki10

Close Menu
 
25 lutego 2024
Skip to content