Skip to main content
search
Relacje

Pożegnanie lata w Zielonkach

By 22 września 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 września 2014 przez admin

zielonki

 

21 września mieszkańcy Zielonek wspólnie bawili się podczas rodzinnego pikniku zorganizowanego przez sołectwo Zielonki. Były występy artystyczne, warsztaty plastyczne i pokazy strażackie.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, które do występów przygotowywała Katarzyna Lutak. Biedroneczki są w kropeczki i potrafią ładnie tańczyć oraz śpiewać, co z uroczą gracją zaprezentowały na scenie.
Kolorowo, wakacyjnie i słonecznie zrobiło się podczas występów chóru Nutki. To nie jedyny chór, który wystąpił podczas niedzielnego pikniku. Swój repertuar zaprezentował także znany i lubiany chór Mezzoforte, którego opiekunem jest Ewa Adamczyk.
W ramach akcji “Narodowe Czytanie” zaproszeni goście, w tym wójt gminy Zielonki Bogusław Król, czytali fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza.
Do wspólnego tańca i zabawy zaprosiły dziewczęta z zespołu Be Blue, a przedstawienie o ostatnim dniu lata zaprezentowała grupa teatralna pod opieką Agaty Wodki. Uczniowie z Zielonek prócz talentów artystycznych pokazali także umiejętności sportowe – podczas pokazu karate oraz występu grupy chearleaders Liderki.
W jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz jak sprawnie przeprowadzić akcję ratowniczą zaprezentowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach. Dzieci mogły także wcielić się w rolę rycerzy i zagrać w grę planszową o bitwie pod Grunwaldem lub przemierzyć świat śladami pielgrzymek Jana Pawła II.
Talenty uczniów z Zespołu Szkół w Zielonkach można było podziwiać nie tylko podczas niedzielnych występów. 1 września miał premierę specjalnie przygotowany teledysk tzw. LipDup, który można oglądnąć TUTAJ.
Na zajęciach origami pokazywano jak zrobić np. papierowego żurawia, a także ulepić talerzyk podczas warsztatów garncarskich. Dużym zainteresowaniem, nie tylko dziewcząt cieszyły się zajęcia z tworzenia kolorowych bransoletek, malowanie buzi i zdobienia włosów. Wykorzystywano także jesienne liście, kwiaty np. nawłoci i ozdobne dynie do własnych kompozycji.
Imprezę prowadzili Krzysztof Olawski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki oraz Maciej Starowicz, dziennikarz sportowy i radny gminy, a sołtys Zielonek i radny gminy Władysław Orzechowski wręczył dyplomy osobom zaangażowanym w organizację imprezy.
KB
Więcej zdjęć w FOTOALBUMIE.

 

zielonki4

zielonki5

zielonki6

zielonki7

zielonki8

zielonki9

zielonki10

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content