Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej 2020 – Gmina Zielonki 11. wśród gmin wiejskich

By 30 października 202027 lutego, 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2022 przez AO

RankingSamorzadow2020W tegorocznym Rankingu Samorządów dziennika Rzeczpospolita gmina Zielonki znalazła się po raz kolejny w czołówce, tym razem zajmując 11 miejsce spośród 1537 gmin wiejskich w Polsce. To duże wyróżnienie dla naszej gminy i jej mieszkańców.
Jak czytamy w Rzeczpospolitej: „Samorządy, które stanęły na podium są szczególnie wyróżniane w naszym rankingu. Warto jednak podkreślić, w zestawieniu oceniamy wszystkie miasta i gminy w Polsce. Tak naprawdę na miano laureatów zasługują wszyscy, którzy znaleźli się w najlepszej setce w swojej kategorii (TOP 100).
Kluczem do wysokiej lokaty w Rankingu Samorządów 2020 okazały się zrównoważone działania samorządu we wszystkich dziedzinach. Ranking ocenia dotychczasowe dokonania i kondycję miast i gmin w wielu obszarach, przez to jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji o perspektywach rozwojowych poszczególnych samorządów.  
Nie wiemy, kiedy pandemia się skończy, ani jak wielkie straty spowoduje, ale można spodziewać się, że będą one bardzo duże. Już obecnie samorządowcy szacują ubytki w swoich budżetach na ok. 10 proc. dochodów własnych, a przecież to jeszcze nie koniec. Ciekawe, że w tym tych trudnych warunkach, lokalni włodarze deklarują, że nie stracą z oczu swoich priorytetów rozwojowych i będę starać się realizować zaplanowane inwestycje.”

Gmina Zielonki miała przyjemność pięciokrotnie stanąć na podium Rankingu Samorządów: zajmując trzykrotnie miejsce I – w 2016 r., 2015 r. i 2007 r. oraz dwukrotnie miejsce II –  w 2017 i 2009 r.

Link do Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2020

 

Close Menu
 
22 lutego 2024
Skip to content