Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej 2020 – Gmina Zielonki 11. wśród gmin wiejskich

By 30 października 202027 lutego, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2022 przez AO

RankingSamorzadow2020W tegorocznym Rankingu Samorządów dziennika Rzeczpospolita gmina Zielonki znalazła się po raz kolejny w czołówce, tym razem zajmując 11 miejsce spośród 1537 gmin wiejskich w Polsce. To duże wyróżnienie dla naszej gminy i jej mieszkańców.
Jak czytamy w Rzeczpospolitej: „Samorządy, które stanęły na podium są szczególnie wyróżniane w naszym rankingu. Warto jednak podkreślić, w zestawieniu oceniamy wszystkie miasta i gminy w Polsce. Tak naprawdę na miano laureatów zasługują wszyscy, którzy znaleźli się w najlepszej setce w swojej kategorii (TOP 100).
Kluczem do wysokiej lokaty w Rankingu Samorządów 2020 okazały się zrównoważone działania samorządu we wszystkich dziedzinach. Ranking ocenia dotychczasowe dokonania i kondycję miast i gmin w wielu obszarach, przez to jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji o perspektywach rozwojowych poszczególnych samorządów.  
Nie wiemy, kiedy pandemia się skończy, ani jak wielkie straty spowoduje, ale można spodziewać się, że będą one bardzo duże. Już obecnie samorządowcy szacują ubytki w swoich budżetach na ok. 10 proc. dochodów własnych, a przecież to jeszcze nie koniec. Ciekawe, że w tym tych trudnych warunkach, lokalni włodarze deklarują, że nie stracą z oczu swoich priorytetów rozwojowych i będę starać się realizować zaplanowane inwestycje.”

Gmina Zielonki miała przyjemność pięciokrotnie stanąć na podium Rankingu Samorządów: zajmując trzykrotnie miejsce I – w 2016 r., 2015 r. i 2007 r. oraz dwukrotnie miejsce II –  w 2017 i 2009 r.

Link do Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2020

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content