Skip to main content
search
Relacje

PRL – wspomnień czar

By 24 czerwca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 czerwca 2015 przez admin

DSCN7967fbminiatura

Do okresu PRL-u, na szczęście tylko na chwilę, wrócili nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół w Zielonkach, którzy 19 czerwca zorganizowali piknik pod hasłem „Legendy PRL”


Przygotowano wystawę plakatów z tegoż okresu oraz stylizowanych zdjęć uczniów i ich rodzin. Były losy Krajowej Loterii Pieniężnej – wygrać można było m.in. popiersie Lenina; luksusowy Pewex z gumami do żucia, a także prawdziwy saturator z tego okresu – choć nie do końca, bo zamiast jednej szklanki były jednorazowe kubeczki… Jak za dawnych czasów dorośli mogli się zgłosić do „czynu społecznego” na rzecz szkoły, a dzieci i młodzież popróbować gier i zabaw z czasów młodości ich rodziców i dziadków.
Na scenie chór „Nutki” wykonał największe przeboje PRL-u, również i te z buntowniczego okresu lat 80-tych, nie zabrakło więc Manaamu i Perfektu – i te piosenki dominowały też w wykonaniu zespołu złożonego z gimnazjalistów, jaki podczas Mini Playback Show. Grupa pionierów, czyli jedna z klas nauczania wczesnoszkolnego (w cywilu IIa) w stylizacji z pięknymi czerwonymi wstążeczkami pod szyją, zaśpiewała klasyki tegoż okresu, takie jak „Zawsze niech będzie słońce” (na szczęście po polsku, bo rodzice obok nucili w oryginale, po rosyjsku…) i „Budujemy nowy dom”. A „reaktywowany” zespół Gawęda przypomniał utwory dziecięce i młodzieżowe z tego okresu zapewniając, że „ma ciocię w samolocie”. A o tym, jak wyglądało codzienne życie – a więc i kolejki – w swym przedstawieniu zabawnie opowiedziała klasa Vb. Nie zabrakło też pokazu mody i fryzur począwszy od lat 50. XX-wieku do lat 90. w wykonaniu połączonych klas gimnazjum i szkoły podstawowej. A hitem była „PRL- Zumba”, czyli „Kalinka” w wykonaniu nauczycielek w-f Anety Dragosz i Agnieszki Wypijewskiej-Kurek.
MKF

Więcej zdjęć tutaj:

 

 

DSCN7948inf
DSCN800inf
DSCN7998inf
DSCN8007inf
DSCN8011inf
DSCN7984inf
DSCN8027fbinf
DSCN8019inf
DSCN796inf
DSCN7937inf

 

 

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content