Skip to main content
search
Ogłoszenia

Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej dla osób niepełnosprawnych z Krakowa i powiatu krakowskiego

By 17 stycznia 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 17 stycznia 2018 przez admin

Jeśli  brakuje Ci pewności siebie, siły przebicia na rynku pracy i uważasz, że masz niewystarczające kwalifikacje zawodowe zapraszamy Cię do udziału w projekcie  „Centrum Animacji Kariery Osób Młodych. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób niepełnosprawnych z Gminy Miejskiej Kraków i powiatu krakowskiego”, realizowanym przez Fundację Sustinae.
Młodej osobie niepełnosprawnej odnalezienie się na rynku pracy może stanowić duży problem, z uwagi na brak doświadczenia oraz niewystarczające kwalifikacje.  Długotrwałe pozostanie bez pracy, a co za tym idzie – gasnąca potrzeba samorozwoju przyczynia się do znacznego obniżenia jakości życia młodego człowieka, a kolejno wykluczenia z rynku pracy.
– Naszym celem jest wprowadzenie młodego pokolenia pracowników niepełnosprawnych na rynek pracy – opisuje Adriana Skupień, koordynatorka projektu. – Do projektu poszukujemy 25 młodych osób w wieku 18-29 lat, niepracujących, nieuczących się stacjonarnie,  które mieszkają na terenie gminy Kraków  lub powiatu krakowskiego.  Na zgłoszenia do udziału w projekcie czekamy do końca lutego 2018 roku, ale liczba miejsc jest ograniczona.
Uczestnicy projektu będą mieć możliwość indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym, trenerem pracy, również wezmą udział w warsztatach z umiejętności psychospołecznych oraz cyklu szkoleń zawodowych, które przyczynią się do zmiany lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. – Na 25 uczestników projektu czeka możliwość odbycia szkoleń certyfikowanych ze stypendium szkoleniowym, płatnego 3- miesięcznego stażu zawodowego, lub otrzymania oferty pracy  – zachęca Adrianna Skupień.
Fundacja Sustinae w trakcie trwania projektu jest w stałym kontakcie z pracodawcami i organizatorami staży, co pozwoli na bieżący monitoring lokalnego rynku pracy oraz promocję uczestników projektu jako wartościowych pracowników.
Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Chętne osoby prosimy o kontakt pod numerem: 883 340 209, e-mail: aneta.duch@fundacjasustinae.org  lub osobisty w biurze Fundacji. 
Więcej informacji o projekcie „Centrum Animacji Kariery Osób Młodych. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób niepełnosprawnych z Gminy Miejskiej Kraków i powiatu krakowskiego” na stronie internetowej Fundacji :  www.fundacjasustinae.org.
Close Menu
 
9 grudnia 2022
Skip to content