Skip to main content
search
Aktualności

Kolejna edycja projektu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

By 8 czerwca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 czerwca 2021 przez admin

logo gopsProjekt Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach pn. „Przemoc – bądź świadomy nie zielony – edycja II”  przygotowany w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” – edycja 2021 uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w wysokości 33 200 zł. W kwietniu 2021 roku został złożony przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach wniosek o dofinansowanie projektu w otwartym konkursie ofert ogłoszonym przez  Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach ww. programu osłonowego. W ogłoszonym przez Ministerstwo konkursie na powyższe zadanie Gmina Zielonki przeszła pomyślnie przez dwa konkursowe etapy. Pierwszy etap wojewódzki, do którego zakwalifikowało się wyłącznie 10 projektów z całej Małopolski oraz drugi etap ogólnopolski, w którym z wyłonionych 10 małopolskich projektów dofinansowanie otrzymało 6.  Łącznie dofinansowanie otrzymało 67 jednostek z całej Polski.

Projekt pod nazwą „Przemoc – bądź świadomy nie zielony – edycja II” zakłada szereg działań związanych z profilaktyką, skierowanych do rodziców, seniorów, całych rodzin a także społeczności lokalnej i pracowników służb działających w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Warsztaty samoobrony WenDo, szkolenia dla rodziców w formie webinarów, spotkanie profilaktyczne dla seniorów, rodzinny piknik oraz konferencja szkoleniowa – to tylko część działań zaproponowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach.
Celem projektu jest między innymi wzrost świadomości społeczności lokalnej na temat szkodliwości zjawiska przemocy w rodzinie, promowanie prawidłowych metod wychowawczych bez użycia przemocy oraz wzmocnienie współpracy między instytucjami, a tym samym zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinie.  Aby skutecznie pomagać nade wszystko należy zapobiegać przemocy.

mrips

 

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content