Skip to main content
search
Aktualności

Projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap” – aktualności z budowy

By 5 sierpnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 sierpnia 2019 przez admin

DSC01461W lipcu Referat Inwestycji Sieciowych Urzędu Gminy Zielonki przekazał do eksploatacji nowo wybudowane sieci kanalizacyjne i wodociągowe w 6 lokalizacjach. Zostały zrealizowane w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap”. Przypominamy, że projekt, kontynuowany od 2017 r., obejmuje 37 km sieci i 688 sięgaczy do gospodarstw w miejscowościach: Brzozówka, Bibice, Wola Zachariaszowska, Owczary, Garliczka, Bosutów-Boleń, Grębynice, Korzkiew, Januszowice, Garlica Murowana, Przybysławice, Węgrzce, Zielonki oraz 10 pompowni. Inwestor, gmina Zielonki, zachęca mieszkańców do przyłączania się do sieci gminnej:

Najnowsze gotowe odcinki to sieć kanalizacji sanitarnej wybudowanej w Woli Zachariaszowskiej w ul. Królewskiej, w Przybysławicach w ul. Słonecznej oraz w Januszowicach w ul. Modrzewiowej; kanalizacji sanitarnej wybudowanej w Zielonkach w ul. Krakowskie Przedmieście (okolice sklepu “Żabka”) i w rejonie ul. Na Łąki oraz sieci wodociągowej wybudowanej w Zielonkach w rejonie ul. Na Winnice. Przypominamy, że zainteresowani mieszkańcy mogą uzgadniać projekty przyłączy w siedzibie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zielonkach Sp. z o.o. (32 086 Węgrzce, ul. Forteczna 3, fax/ tel: (12) 286-32-35, (12) 285-02-61. Na przełomie III i IV kwartału 2019 roku powinien być przekazany do eksploatacji odcinek sieci kanalizacyjnej w Bibicach i Woli Zachariaszowskiej (przecznice ul. Granicznej).
Trwa budowa kanalizacji na następujących odcinkach:
firma INSBUD kończy budowę sieci w ul. Brzozowej w Bibicach, kontynuuje budowę w ul. Gielniówka w Przybysławicach (następna będzie ul. Gielniówka w Owczarach) oraz na drodze wojewódzkiej 794 Kraków-Wolbrom w dwóch miejscach: w rejonie ul. Krakowskie Przedmieście w Zielonkach (okolice transformatora) oraz ul. Krakowskiej w Brzozówce.  Trwają uzgodnienia co do rozpoczęcia prac przez INSBUD w drodze powiatowej, ul. Topolowej, w Owczarach. Roboty powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Uzgodnienia są również prowadzone w kwestii rozpoczęcia robót w ul. Długopolskiej w Zielonkach. Tutaj przewidywane rozpoczęcie planuje się na przełomie sierpnia i września 2019 r. Wykonawca kontynuuje prace związane z zabudową stacji uzdatniania wody w Batowicach.
Zakład Robót Inżynieryjno-Budowlanych Augustyn Anioł zakończył prace w ul. Biała Góra w Januszowicach, kolejnym ma być odcinek w ul. Kosynierów i ul. Kwiatów Polnych w Bosutowie. Następnie front robót zostanie przeniesiony do Garlicy Murowanej, gdzie do budowy pozostaje sieć kanalizacyjna i wodociągowa.
W ramach projektu odtwarzana jest sukcesywnie nawierzchnia dróg po budowie kanalizacji. Położono asfalt na odcinku ul. Zielona Droga, Modrzewiowej i Krzemionki w Brzozówce oraz na części ul. Spacerowej w Grębynicach. Jeszcze na początku sierpnia planowane jest położenie nawierzchni asfaltowej na pozostałej części ul. Spacerowej oraz św. Floriana w Grębynicach.
Koszt rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie Zielonki w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap” wynosi 35 mln zł, a dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: 17,5 mln zł.
Referat Inwestycji Sieciowych UG Zielonki, red. IO

DSC01451
DSC01453
DSC01455
DSC01460
Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content