Skip to main content
search
Aktualności

Przebudowa dróg w gminie Zielonki – druga odsłona

By 19 sierpnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 sierpnia 2015 przez admin

Bosutów ul. Matejki pętla24 lipca podpisano umowę z wykonawcą zadania „II przebudowa dróg w gminie Zielonki” firmą Prodim z Krakowa, wyłonionym w przetargu spośród 7 oferentów. Dzięki inwestycji zostanie zmodernizowanych 30 odcinków dróg gminnych (patrz: mapka) o  łącznej długości 6740 m, powstanie 285 m chodnika i 471 m kanalizacji burzowej. Prace, rozpoczęte 18 sierpnia wraz z przejęciem pierwszych odcinków przez wykonawcę, mają się zakończyć 30 października. Kontrakt opiewa na 1 mln 550 tys. 878,61 zł.

Wykonawca objął już plac budowy i rozpoczął prace przygotowawcze na odcinkach: ul. Forteczna w Węgrzcach, ul. Graniczna i ul. Jana Matejki w Bosutowie. W tym tygodniu rozpoczną się również roboty na drodze do terenu rekreacyjnego w Dziekanowicach oraz przy ul. Osiedlowej na os. Łokietka. Pozostałe odcinki będą wykonywane sukcesywnie, po okazaniu granic.
Na trzech spośród 30 odcinków położona zostanie nawierzchnia z destruktu, dwie drogi będą utwardzone od nowa, a w kolejną fazę wejdzie przebudowa ul Krakowskiej w Trojanowicach – zyska ok. 100 m odcinka kanalizacji burzowej. Największym zadaniem będzie przebudowa ul. Długopolskiej w Zielonkach od ul. Krakowskie Przedmieście w kierunku ul. Na Popielówkę, gdzie odtworzona zostanie nawierzchnia asfaltowa na dł. 285 m, wybudowany będzie chodnik o tej długości i kanalizacja burzowa. Reszta odcinków zyska nakładkę asfaltową na istniejących nawierzchniach.

Na wszystkich ww. odcinkach pojawią się mniejsze lub większe utrudnienia w ruchu drogowym. Największych utrudnień należy spodziewać się na odcinkach szczególnie obciążonych ruchem drogowym np. przy przebudowie ul. Długopolskiej w Zielonkach, również z racji dłuższego czasu trwania prac (ok. miesiąca), na ul. Matejki w Bosutowie (serpentyny), czy też na ul. Krakowskiej w Bosutowie, gdzie kursuje komunikacja publiczna i najprawdopodobniej konieczne będzie skrócenie lub wyłączenie kilku kursów w weekend.

Opisane zadanie poprzedził już zaawansowany w realizacji kontrakt z innym wykonawcą pn. „Przebudowa dróg w gminie Zielonki”, dzięki któremu m.in. powstaje chodnik przy ul. Na Czekaj w Bibicach i chodniki przy drodze wojewódzkiej w Przybysławicach. O tym zadaniu w filmowym skrócie: tutaj.
Referat Dróg i Komunikacji, IO

Close Menu
 
20 lipca 2024
Skip to content