Skip to main content
search
Aktualności

Przebudowana droga przy szkole w Przybysławicach

By 5 sierpnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 sierpnia 2022 przez IO

Dobiegła końca przebudowa drogi wojewódzkiej 794 na długości około 200 m w Przybysławicach, w sąsiedztwie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. 4 sierpnia komisja z ramienia inwestora – gminy Zielonki – odebrała roboty budowlane. Powstał m.in. nowy zjazd do szkoły bezpośrednio z drogi wojewódzkiej, przejście dla pieszych oraz chodnik po zachodniej stronie drogi.
Po tej samej stronie co szkoła – zachodniej stronie drogi – powstał chodnik o długości 200 m i szerokości 2 m od ul. Stoczki do ul. Pogodnej, czyli w stronę Brzozówki i Owczar. Na środku drogi wybudowano pas z kostki betonowej o szerokości 3,25 m, rozdzielający jezdnie dla każdego z kierunków o szerokości 3,5 m z dodatkowymi poszerzeniami na łukach; a także wyspy kanalizujące ruch oraz przejście dla pieszych. Powstał zjazd na teren szkolny i zjazd na teren prywatny, a istniejące zjazdy do posesji prywatnych zostały przebudowane i dostosowane do zmienionej geometrii jezdni oraz wybudowanego chodnika. Dzięki przebudowie nastąpiła też poprawa widoczności na podporządkowanym wlocie z drogi gminnej ul. Stoczki.
Koszt inwestycji wraz z wykupami gruntów wyniósł łącznie około 1,9 mln zł, większość kosztów pokrył inwestor – gmina Zielonki – ze swojego budżetu. Zarządca drogi Zarząd Dróg Wojewódzkich przyznał gminie na ten cel dotację w wysokości 525 642,17 zł. Przebudowę zrealizowała firma SARIVO Infrastruktura Sp. z o.o.

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają drogę wojewódzką 794 w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach po przebudowie

Więcej zdjęć: galeria na FB

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content