Skip to main content
search
Aktualności

Przed egzaminami klas VIII – informacje dla rodziców i uczniów

By 12 kwietnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 kwietnia 2019 przez admin

Ogólnopolski strajk oświatowy, który rozpoczął się 8 kwietnia 2019 r., jest kontynuowany we wszystkich  publicznych szkołach podstawowych z terenu gminy Zielonki: w Bibicach, Korzkwi, Woli Zachariaszowskiej, Owczarach i Zielonkach oraz w samorządowym przedszkolu w Zielonkach. Od 9 kwietnia br. pracę podjęło Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. 

Pomimo protestu w oświacie w dniach 10, 11 i 12 kwietnia br. 186 uczniów trzecich klas gimnazjów, włączonych do szkół podstawowych w Bibicach, Korzkwi, Woli Zachariaszowskiej i Zielonkach, przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin przebiegł bez zakłóceń, chociaż w związku z kryzysową sytuacją spowodowaną strajkiem nauczycieli, dyrektorzy szkół zmuszeni byli do skorzystania z pomocy osób spoza szkoły, posiadających kwalifikacje pedagogiczne. 

Przed szkołami kolejne wyzwania, bowiem w poniedziałek uczniowie ósmych klas po raz pierwszy zmierzą się z nową formą egzaminu zewnętrznego, jakim jest egzamin ósmoklasisty. Egzamin ten odbędzie się w dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. W naszej gminie do egzaminu ósmoklasisty przystąpi łącznie 221 uczniów ze szkół podstawowych w Bibicach, Zielonkach, Korzkwi, Woli Zachariaszowskiej i Owczarach. I w tym przypadku dyrektorzy szkół podstawowych mogą liczyć na wsparcie ze strony osób spoza szkoły, którzy posiadają kwalifikacje pedagogiczne. 

Szanowni Rodzice, jeszcze raz dziękuję za zrozumienie trudnej sytuacji związanej z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli i zapewnienie opieki dzieciom uczęszczającym do samorządowych placówek oświatowych w gminie Zielonki. W związku z brakiem informacji od przedstawicieli związków zawodowych, jak długo potrwa akcja strajkowa nauczycieli, o rozwoju sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco poprzez strony internetowe szkół i przedszkoli oraz stronę internetową gminy.

Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach mgr Anna Soblik

 
Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content