Skip to main content
search
Aktualności

Przed Wielkanocą w Kole Seniora w Węgrzcach

By 10 kwietnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia 2017 przez admin

DSCN0699mos8 kwietnia członkowie Koła Seniora w Węgrzcach spotkali się, by życzyć sobie nawzajem i zaproszonym przyjaciołom radosnych świąt. Było to w wigilię Niedzieli Palmowej, stąd z inicjatywy przewodniczącej Zofii Kot przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. – Niech blask Świąt Wielkanocnych rozprasza cienie codziennych trosk, niech niesie radość, pokój i nadzieję, da siłę w  pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość – mówiła przewodnicząca koła.

Spotkanie zdominowała poezja. Najpierw węgrzecka poetka Zofia Daszkiewicz odczytała dwa wiersze o tematyce wielkopostnej i dwa o zmartwychwstaniu. Zofia Kot wraz z Krystyną Ulrik przygotowały Drogę Krzyżową bazując na tekstach księdza poety Jana Twardowskiego. Wiosnę przywitano słowami Leopolda Staffa i Jana Brzechwy. W roku Wyspiańskiego w gminie Zielonki Zofia Kot wyrecytowała wiersz artysty, który przygotowywała na konkurs recytatorski.
Ksiądz Wojciech Warzecha, proboszcz węgrzeckiej parafii, który wraz z wikariuszem Dariuszem Chromym odpowiedział na zaproszenie seniorów, poświęcił posiłek i bardzo chwalił żurek, za to jak odzwierciedla wielkanocny koszyczek zawierając w sobie sól, chrzan, jaja, kiełbasę.
W konkursie na najpiękniejszą palmę sędziowali przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Zofia Kupiec-Czaplak, sołtys Węgrzc Augustyn Jach i dyrektor gminnej biblioteki Mariusz Zieliński. Komisja musiała wybrać spośród 12 propozycji, w werdykcie doceniła tradycyjność wykonania – szczególnie podobały się misterne, bardzo pracochłonne, kwiaty z bibuły. I miejscem nagrodzono Annę Jamróz, drugim – Zofię Megiel a trzecim – Zofię Zygmuntowicz. Zwyciężczynie otrzymały nagrody książkowe od przewodniczącej rady seniorów i dyrektora biblioteki. Najmniejsza palma pana Mariana Jelenia za to najpiękniej pachniała wiosną.
Była również okazja, by podzielić się nowinkami – Zofia Kot przedstawiła nową przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Węgrzcach Lucynę Jaskółkę oraz skarbnik Ewę Krawczyk; zrelacjonowała też seniorom swój udział w plebiscycie Człowiek Roku TV Refleksja w kategorii Działalność społeczna, gdzie zajęła drugie miejsce.
Tradycją w kole jest celebrowanie okrągłych urodzin, a w tym roku 90 lat skończyła Irena Sandacz, członkini i Koła Seniora, i Koła Gospodyń Wiejskich z Węgrzc. Oba koła uhonorowały Jubilatkę, obdarowało ją również Koło Emerytów Nowa Huta, do którego węgrzeckie koło seniora należy. Pani Irena dostała 90 czekoladek, zaśpiewano jej „Plurimos annos” i „Dwieście lat”, bo jak głosił przyniesiony przez jubilatkę tort „Sto lat to za mało”.
Seniorzy umawiają się jeszcze w kwietniu na tworzenie witraży w bibliotece w Węgrzcach a 8 maja na obchody imienin Wyspiańskiego, które w samo południe rozpoczną się w bibliotece – korowód przejdzie w kierunku obelisku, który stoi w miejscu domu artysty.
IO

DSCN0598
DSCN0601
DSCN0607
DSCN0608
DSCN0619
DSCN0624
 DSCN0631
 DSCN0649
 DSCN0670
 DSCN0681

 

 

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content