Skip to main content
search
Aktualności

Przed X Rajdem Rowerowym po gminie Zielonki – ważne informacje

By 2 czerwca 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 czerwca 2023 przez KB

X Rajd Rowerowy po gminie Zielonki już w najbliższą niedzielę 4 czerwca. Czekamy na zapisanych rowerzystów. Wydawanie pakietów rozpoczynamy o 8.00 na miejscu startu czyli terenie Klubu Sportowego Zieleńczanka w Zielonkach, a mieszkańców zapraszamy do kibicowania na trasie.

Poniżej kilka ważnych komunikatów od organizatora – Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji:

* Wydawanie pakietów startowych następuje w dniu imprezy w biurze rajdu na boisku sportowym LKS Zieleńczanka od godz. 8.00-10.00 na podstawie dokumentu ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna).

* W niedzielę, 4 czerwca będzie można się zapisać na rajd, pod warunkiem, że będą wolne pakiety – opłata wynosi 20 zł.(prosimy o płatność gotówką)

* Rajd Rowerowy w Zielonkach będzie się odbywał jedynie z dynamicznym wyłączeniem ruchu drogowego i dlatego należy przestrzegać przepisów Ruchu Drogowego. Uczestnicy rajdu poruszają się wyłącznie na rowerach odpowiadającym wymogom Prawa o Ruchu Drogowym oraz stosują się do poleceń organizatorów i służb porządkowych.

* W miejscach, gdzie następuje włączenie do ruchu z drogi gruntowej na drogę twardą, z drogi wewnętrznej na drogę publiczną lub tam, gdzie dochodzi do wjazdu z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem przejazdu uczestnicy rajdu mają obowiązek zatrzymać się. Kontynuowanie jazdy może nastąpić jedynie na sygnał osoby zabezpieczającej miejsce niebezpieczne na drodze (Policja, Straż Pożarna, Służby Porządkowe).

* Uczestnicy poniżej 18-go roku życia jadą obowiązkowo w kasku ochronnym. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje zdarzeń losowych.

* Prosimy nie parkować samochodów na ul. Do Cegielni gdyż tędy będzie przebiegać trasa przejazdu rowerzystów (start i meta). Parkowanie będzie możliwe w pobliżu boiska LKS Zieleńczanka przy ul. Spacerowej lub na parkingach przy Centrum Integracji Społecznej i Parku Wiejskim w Zielonkach.

* Jedną z popołudniowych atrakcji będzie mecz piłki siatkowej. Zapraszamy chętnych do udziału. Link do zapisów.

 

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content