Skip to main content
search
Aktualności

Przedświątecznie razem w Owczarach

By 18 grudnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 grudnia 2018 przez admin

DSC05312

16 grudnia sołtys Owczar Ryszard Krawczyk, rada sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich przygotowali dla wszystkich mieszkańców spotkanie przedświąteczne. Był świetny występ miejscowej grupy kolędniczej, wspólne śpiewanie kolęd oraz modlitwa i dobre słowo od ks. proboszcza z Naramy Jana Jurkowskiego.

– Cieszę się, że jest Was tu tak dużo. Czasy są trudne, ale pogódźmy się, trzymajmy się tego, co istotne – to miłość. Może to czasem za dużo dla nas, więc obniżam stawkę – chociażby życzliwość. Bo jak tego nam zabraknie to już nic nam nie zostanie. Więc w nowym roku życzę nam wszystkim prosperity życzliwości – mówił ks. Jan Jurkowski.

Na spotkanie przybyło ok. 100 mieszkańców Owczar. Witali ich i życzenia złożyli im też oczywiście sołtys Owczar i zarazem wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyk oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Owczar Zofia Maj. 

– Życzę, aby te święta były pogodne i szczęśliwe. Aby wiara dodawała nam wszystkim sił w nowym roku – mówił Ryszard Krawczyk. 

– Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia napełnią nasze serca pokojem i radością. Szczęścia na nowy rok – życzyła zebranym Zofia Maj.

Wśród gości byli również dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta z małżonką oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Owczarach Małgorzata Iskra z mężęm. Występ „Herodów” z Owczar co rusz powodował gromkie wybuchy śmiechu zebranych. Na koniec oczywiście nie zabrakło okolędowania – w związku z czym szczęście nie powinno opuścić w nowym roku na pewno dyrektora Marka Płachty. 

Na koniec zebrani wspólnie śpiewali kolędy, do czego przygrywał im na akordeonie Jan Regulski, kierownik Kapeli Jurajskiej Gminy Zielonki.

DSC05300
DSC05306
DSC05312
DSC05337
DSC05360
DSC05385
DSC05405b
DSC05416b
DSC05413

 

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content