Skip to main content
search
Aktualności

Przybysławicki piknik integracyjny

By 21 czerwca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 czerwca 2022 przez MKF

18 czerwca na sołeckim Pikniku w Przybysławicach powitano lato. Impreza odbyła się na terenie nowego placu zabaw przy budynku wielofunkcyjnym po raz drugi. Organizatorami pikniku byli sołtys Przybysławic Aleksander Tabor wraz z radą sołecką oraz przybysławickie Koło Gospodyń Wiejskich.

Pogoda dopisała fantastycznie, na pikniku bawili się mieszkańcy od najstarszych do najmłodszych.

– Teraz, kiedy Przybysławice nareszcie zyskały własne miejsce spotkań, liczymy, że pikniki sołeckie staną się tradycją – mówili mieszkańcy Przybysławic doceniając wartość spotkania.

Atrakcją dla dzieci był wielki dmuchany zamek. Katarzyna Gazda z Biblioteki w Przybysławicach przygotowała zajęcia plastyczne. Dzieciaki tworzyły z wielkim zaangażowaniem i fantazją, powstało wiele oryginalnych, kolorowych breloczków.

Na pikniku zadbano o muzykę na  żywo – zarówno dorośli, jak i dzieci doskonale bawili się przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Układ”. Potrawy z grilla serwowała lokalna firma „Pokusa”. Mieszkańcy sołectwa częstowani byli pieczoną kiełbaską, kawą i herbatą. Panie z Koła Gospodyń przygotowały poczęstunek na słodko. Upieczono mnóstwo doskonałych ciast. Było smacznie i wesoło.

W pikniku aktywnie uczestniczyła również Joanna Kwaśny – radna gminy Zielonki. Spotkanie mieszkańców było okazją do przekazania młodszym pokoleniom tradycji gościnności, wspólnego biesiadowania i dobrej zabawy. Jest to również możliwość poznania się mieszkańców, których w naszym regionie wciąż przybywa. Wysiłek organizatorów jest bardzo ważnym wkładem w integrację lokalnej społeczności.

Tekst i foto: Grzegorz Kwaśny

Fotografie przedstawiają uczestników i atrakcje pikniku integracyjnego w Przybysławicach

Close Menu
 
14 kwietnia 2024
Skip to content