Skip to main content
search
Aktualności

Przybysławickie kolędowanie

By 15 stycznia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 stycznia 2019 przez admin

przybyslawice112 stycznia seniorzy z Przybysławic spotkali się, by świętować Nowy Rok. Z zaproszenia sołtysa Aleksandra Tabora, rady sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich skorzystało 90 osób. Były życzenia i kolędowanie, a ponieważ karnawał trwa w najlepsze nie zabrakło również zabawy tanecznej. Kwiatami i tradycyjnym “Sto lat” podziękowano Helenie Wiśniewskiej za wieloletnią pracę w Radzie Gminy Zielonki oraz zaangażowanie i poświęcenie w sprawy przybysławickiej społeczności.Sołtys osobiście zapraszał wszystkich mieszkańców mających powyżej 60 lat na to spotkanie. Jak podkreślał, te styczniowe spotkania to już tradycja, dzięki której integruje się lokalna społeczność. Wśród gości, oprócz seniorów, członków rady sołeckiej i pań z Koła Gospodyń Wiejskich znaleźli się: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko, radny powiatu krakowskiego Wojciech Bosak, radna gminy Zielonki Joanna Kwaśny oraz wieloletnia radna gminy (do 2018 r.) Helena Wiśniewska.
Na Nowy Rok życzenia zebranym złożyli m.in. wójt gminy Zielonki oraz przewodniczący rady gminy Zielonki.
W imieniu swoim i rady gminy Zielonki chcę życzyć Państwu zdrowia i jeszcze raz zdrowia, spokoju, jak najwięcej czasu dla siebie, rodziny i spełnienia marzeń, bo bez marzeń trudno planować – mówił Mirosław Golanko podczas spotkania.
O pyszności na stole, w tym smakowite domowe ciasta, zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Przybysławicach, której przewodniczy Grażyna Solasa. Koło liczy obecnie 16 pań, które prężnie działają, promując swoje talenty i artystyczne i kulinarne. Na dożynkach zaprezentowały niepowtarzalny wieniec nawiązujący do obchodów niepodległości, a już wkrótce rozpoczną przygotowania do konkursu na wielkanocną palmę.
Za wieloletnią pracę i zaangażowanie w sprawy przybysławickiej społeczności podziękowano Helenie Wiśniewskiej. Z rąk sołtysa Aleksandra Tabora otrzymała kwiaty i życzenia,  podziękowania złożył wójt gminy Bogusław Król, a cała sala odśpiewała „Sto lat”.
Wiele rzeczy, które zostały wykonane w sołectwie, by się nie udały gdyby nie praca Heleny Wiśniewskiej – dziękował w imieniu mieszkańców sołtys Przybysławic Aleksander Tabor.
KB

Więcej zdjęć: tutaj.

przybyslawice2

przybyslawice3

przybyslawice4

przybyslawice5

przybyslawice6

przybyslawice7

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content