Skip to main content
search
Aktualności

Przypominamy o możliwości dofinansowania do wymiany pieca

By 13 kwietnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 kwietnia 2018 przez admin

Urząd Gminy Zielonki zachęca wszystkich mieszkańców gminy posiadających piec węglowy nie spełniający norm ekoprojektu do składania wniosków o dofinansowanie w ramach projektu “Ograniczenie niskiej emisji w gminie Zielonki’’ Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Nr XXXII/452/2017 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, mieszkańcy zobowiązani są do końca 2022 roku wymienić kotły na paliwa stałe, które nie spełniają żadnych norm emisyjnych! W związku z tym gmina Zielonki zachęca wszystkich właścicieli nieruchomości do składania deklaracji w celu uzyskania dofinansowania do wymiany pieca: wzór deklaracji.


Maksymalna kwota dofinansowania dla mieszkańca może wynieść do 14 000 zł.  Z czego 6 000 zł przeznaczone jest na wymianę instalacji a 8 000 zł na wymianę pieca na gazowy lub biomasę.Warunkiem uzyskania dofinansowania jest przeprowadzenie audytu energetycznego. Pierwszym krokiem jaki mieszkaniec powinien podjąć w celu ubiegania się o dotację jest wypełnienie deklaracji udziału w programie.
Deklaracje są dostępne w Referacie Gospodarki Komunalnej bud. III lub tutaj: pobierz
Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 12 28 50 850 wew. 316.Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do zainteresowania się tym tematem.
WYMIEŃ PIEC !
NIE NARAŻAJ BLISKICH NA CIĘŻKIE CHOROBY ! 

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content