Skip to main content
search
Aktualności

Przypominamy o możliwości dofinansowania do wymiany pieca

By 13 kwietnia 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 13 kwietnia 2018 przez admin

Urząd Gminy Zielonki zachęca wszystkich mieszkańców gminy posiadających piec węglowy nie spełniający norm ekoprojektu do składania wniosków o dofinansowanie w ramach projektu “Ograniczenie niskiej emisji w gminie Zielonki’’ Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Nr XXXII/452/2017 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, mieszkańcy zobowiązani są do końca 2022 roku wymienić kotły na paliwa stałe, które nie spełniają żadnych norm emisyjnych! W związku z tym gmina Zielonki zachęca wszystkich właścicieli nieruchomości do składania deklaracji w celu uzyskania dofinansowania do wymiany pieca: wzór deklaracji.


Maksymalna kwota dofinansowania dla mieszkańca może wynieść do 14 000 zł.  Z czego 6 000 zł przeznaczone jest na wymianę instalacji a 8 000 zł na wymianę pieca na gazowy lub biomasę.Warunkiem uzyskania dofinansowania jest przeprowadzenie audytu energetycznego. Pierwszym krokiem jaki mieszkaniec powinien podjąć w celu ubiegania się o dotację jest wypełnienie deklaracji udziału w programie.
Deklaracje są dostępne w Referacie Gospodarki Komunalnej bud. III lub tutaj: pobierz
Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 12 28 50 850 wew. 316.Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do zainteresowania się tym tematem.
WYMIEŃ PIEC !
NIE NARAŻAJ BLISKICH NA CIĘŻKIE CHOROBY ! 

Close Menu
 
27 lutego 2024
Skip to content