Skip to main content
search
Aktualności

Przyszli geodeci inwentaryzowali obiekty na terenie gminy

By 29 października 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 października 2013 przez admin

28.10CISwspolnewieksze

28 października gminę Zielonki opanowali studenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie studiujący na III roku kierunku Geodezja i kartografia o specjalności Gospodarka Przestrzenna. W ramach praktyki pomogą gminie zinwentaryzować obiekty na jej terenie. 60 osób przez 6 godzin spisywało obiekty z terenu gminy i oceniało ich charakter i stan.

Gmina umożliwiając studentom prace na swoim terenie w zamian dostanie od uczelni pomiary naniesione na mapach cyfrowych.
Zrobimy gminie kompleksowy system informacji przestrzennej. Nasze pomiary będą mogły być wykorzystane do planowania miejscowego  – zinwentaryzujemy budynki, sieci wodociągowe, obiekty związane z ochroną środowiska, zabytki, obiekty związane z kulturą i sztuką – mówi dr inż. Tomasz Salata, opiekun grupy. Na wiosnę jest planowane zinwentaryzowanie wszystkich hydrantów i urządzeń wodnych na terenie gminy przez studentów wydziału.
Jak informuje dr T. Salata zebrane przez młodych adeptów geodezji i kartografii informacje pomogą nie tylko zanalizować jak bardzo przestrzennie różni się północ gminy od południa, ale posłużą do tak praktycznych celów jak analiza lokalizacji przystanków. Na mapie cyfrowej każdy obiekt ma mieć zgromadzone dane o sobie. Kreska przedstawiająca wodociąg powiązana będzie z informacjami, takimi jak np. data jego powstania. Mając zbiór informacji o obiekcie można sprawdzić np. jak duża jest ekspansja nowego budownictwa.
Prócz gminy Zielonki Uniwersytet Rolniczy porozumiał się już z gminami: Tomice, Sułoszowa i Skała.
Na terenie gminy Zielonki 60 osób podzielono na dwuosobowe zespoły i rozesłano na rewiry, każdy z zespołów miał do zinwentaryzowania ok. 400 obiektów. Prace zakończyły się spotkaniem w Centrum Integracji Społecznej, wspólnym posiłkiem oraz pamiątkowym zdjęciem.
IO

28.10krajowapodp
28.10nakorzkiewpodp
28.10owczary.podp
28.10przybyslawicepodp
28.10salapodp
 
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content