Skip to main content
search
Aktualności

Puk, puk … do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych zawitały dzieci

By 6 listopada 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 listopada 2017 przez admin

DSC0123725 października do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zielonkach z siedzibą w Węgrzcach wybrały się Pszczółki, przedszkolaki z ,,Kubisiowego Ogrodu” w Węgrzcach wraz z paniami nauczycielkami. Dzieci w programie zajęć uczyły się o wodzie, a zajęcia w PUK Zielonki jeszcze bardziej przybliżyły temat.

W ramach wizyty dzieci zobaczyły elektroniczną mapę gminy Zielonki z obiektami wodociągowymi i kanalizacyjnymi, będącą elementem nowoczesnego systemu monitoringu sieci wodno-kanalizacyjnej, a także wizualizację wybranych obiektów. Pracownicy wytłumaczyli skąd wypływa woda, gdzie jest magazynowana, na czym polega awaria sieci wodno-kanalizacyjnej i w jaki sposób się na nią reaguje. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej, w tym hydrantu i różnych typów wodomierzy.
Żywiołowe zainteresowanie wzbudził pokaz użycia wykrywaczy do metalu i przewodów, które służą do odnajdywania zasypanych elementów sieci, włazu czy studzienki, oraz prezentacja zadymiarki, która służy do szukania nieszczelności i nielegalnych podłączeń kanalizacji deszczowej do sieci sanitarnej. – Największą zaletą takich praktycznych zajęć przedszkolnych jest możliwość obejrzenia i dotknięcia prawdziwego sprzętu i materiałów używanych w codziennej pracy przedsiębiorstwa, poznania ich działania na żywo, w atrakcyjnej formule i w bezpiecznych warunkach – mówi Łukasz Rudzki, prezes przedsiębiorstwa.
Zaprezentowano sprzęt używany przy wykonywaniu prac wodno-kanalizacyjnych: koparkę i samochód, który dzieci ochrzciły jako „ambulans wodociągowy”. Półtoragodzinną wizytę zakończyła demonstracja użycia hydrantu i węża strażackiego. Dzieci na pamiątkę otrzymały opaski odblaskowe i słodki poczęstunek.
Dzieci są mile widziane w przedsiębiorstwie – w październiku w siedzibie firmy utworzono kącik dla najmłodszych. Maluchy będą mogły przyjemnie spędzać czas, czekając aż ich opiekunowie załatwią sprawy urzędowe. Kącik jest wyposażony w stoliczek, krzesełka, liczydło, drewniane puzzle, samochodziki, przybory do rysowania i kolorowania. Na maluchy czekają także edukacyjne puzzle i książeczki o potrzebie oszczędzania wody będącej skarbem, źródłem życia na Ziemi.
Marta Grudnik, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zielonkach

DSC01110
DSC01120
DSC01132
DSC01177
DSC01205
DSC01219
DSC01229
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content