Skip to main content
search
Aktualności

Punkt Informacji i Wsparcia Rodziny

By 4 marca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 marca 2021 przez admin

krakowskiePrzedmiescie

Na terenie gminy Zielonki działa Punkt Informacji i Wsparcia Rodziny, który pracuje z osobami i rodzinami borykającymi się z problemami. W jego ramach funkcjonuje grupa terapeutyczna dla osób doznających przemocy, dotkniętych problemem alkoholowym oraz z innymi trudnościami. Osoby potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z pomocy: prawnika, psychologa, psychoterapeuty, pedagoga, terapeutów i pełnomocnika wójta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Psycholog udziela wsparcia emocjonalnego osobom mierzącym się z trudnymi sytuacjami życiowymi lub trudnościami emocjonalnymi, takimi jak: przemoc w rodzinie, uzależnienie lub współuzależnienie, problemy małżeńskie, trudności w relacjach z innymi, stres wynikający z codziennych trudności, żałoba, choroba własna lub najbliższych, etc. Pomaga w zrozumieniu potrzeb klientów i kierowaniu do odpowiednich specjalistów (pedagoga, psychiatry, psychoterapeuty, psychologa dziecięcego). Konsultacje psychologiczne odbywają się w formie zdalnej lub osobistej (możliwość prowadzenia rozmowy za pomocą komunikatora Skype, po wcześniejszym uzgodnieniu) w środy w godzinach 13:00-19:00, telefoniczne w godzinach pracy pod numerem: 797 766 090.
Najczęstszymi powodami poszukiwania wsparcia psychoterapeuty jest doświadczanie trudności związanych ze stanem emocjonalnym (m.in. przygnębienie, smutek, złość, lęk, poczucie winy lub wstydu), występowanie powtarzających się problemów w relacjach (konflikty, napady złości, izolowanie się, poczucie osamotnienia, lęk przeżywany w relacjach z innymi), nadużywanie środków psychoaktywnych i alkoholu, chęć przełamania dotychczasowych schematów działania, lepsze zrozumienie siebie, rozwój osobisty. Podczas rozmowy na pierwszej konsultacji osoba poszukująca wsparcia wraz z psychoterapeutą określa swoje oczekiwania, powód przyjścia, obszary, które chciałaby poruszyć podczas spotkań.
Z pomocy wsparcia psychoterapeutycznego najczęściej korzystają osoby, które zaczęły odczuwać różnego rodzaju trudności w codziennym funkcjonowaniu. Godziny pracy psychoterapeuty to 13.15 – 17.15 w czwartki.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Zielonki, którzy potrzebują wsparcia oraz pomocy specjalistów o zgłaszanie się osobiście do Punktu Wsparcia i Rodziny w Zielonkach przy
ul. Krakowskie Przedmieście 112  po wcześniejszym kontakcie pod nr. tel.:  12 627 33 00, 12 285 04 05, 880 109 592, 519 139 804.
Punkt Informacji i Wparcia Rodziny świadczy usługi: w poniedziałki od godz. 9.00 do godz. 12.00, wtorki od godz. 15.00 do godz. 19.00, środy od godz. 13.00 do godz. 19.00, czwartki od godz. 13.15 do godz.17.15.
Iwona Gajewska, pełnomocnik wójta gminy Zielonki ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content