Skip to main content
search
Aktualności

Rajd Rowerowy w Gminie Zielonki wśród najbardziej nieszablonowych inicjatyw w Małopolsce

By 16 października 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 października 2018 przez admin

nagroda1Od pięciu lat Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach organizuje Rajd Rowerowy w gminie Zielonki. Ta inicjatywa została doceniona przez Województwo Małopolskie – Gmina Zielonki otrzymała wyróżnienie “za inspirujące, kreatywne, prospołeczne, oparte na marketingu wartości działania, budujące markę miejsca”. Wyróżnienie, z rąk marszałka Jacka Krupy, odebrał dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta podczas Kongresu Marki Małopolska odbywającego się 10-11 października w Krynicy-Zdroju. W konkursie BEZ (PRZE)TARGU wyłoniono najlepsze i niestandardowe praktyki budujące markę miejsca w oparciu o wartości, które dla Małopolski są niezwykle istotne.

Konkurs BEZ(PRZE)TARGU został zorganizowany w dwóch kategoriach: jednostek samorządu terytorialnego (JST) i podmiotów Systemu Koordynacji Marki Małopolska (SKMM). W pierwszej kategorii zgłoszono 15 projektów, a w drugiej aż 32 projekty.  Przyznano 2 nagrody i 5 wyróżnień.
Gminę Zielonki wyróżniono za V Rajd Rowerowy w Gminie Zielonki. W tegorocznym rajdzie rowerowym wzięło udział – jak co roku – przeszło tysiąc rowerzystów, a hasłem rajdu było #zjednoczeniwniepodleglej. Trasa prowadziła m.in. po miejscach związanych z historią Polski, a tematyka rajdu nawiązywała do zjednoczenia w wolnej Polsce miejscowości gminy Zielonki, podzielonych wcześniej granicą zaborów. Rowerzyści m.in. podbijali paszporty na dawnej granicy zaborów, wkopano kapsułę pamięci dla przyszłych pokoleń z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zainaugurowano też wytyczoną szlakiem kordonów granicznych Ścieżkę historyczno-edukacyjną. Atrakcją były pokazy sportowe, występ kabaretu oraz koncert zespołu IRA. Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy i pozytywnych emocji na VI Rajd Rowerowy, który odbędzie się 9 czerwca 2019 roku.
Z kim konkurowaliśmy? Laureatem w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego został Rabka Festival – Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej, który promuje czytanie, a także w niestandardowy sposób pokazuje, że książka ma ogromny potencjał, łączy pokolenia i rozbudza wyobraźnię. Wyróżnienia, w kategorii JST przyznano, oprócz gminy Zielonki: Gminie Stary Sącz za dwa działania: Enklawa przyrodnicza – Bobrowisko STARY SĄCZ oraz Interaktywne mapy tras rowerowych w Gminie Stary Sącz. Zwycięski projekt w kategorii SKMM to z kolei „Biblioteka wychodzi na pole” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Pracownicy biblioteki wiedzieli, że w letnie upały czytelników można znaleźć w okolicy zacienionych Plant Krakowskich, Parku Jordana czy na miejskiej plaży, stąd – po zapakowaniu książek na specjalnie skonstruowany rower – ruszyli w miasto i był to strzał w dziesiątkę. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Opera Krakowska w Krakowie za projekt „Z muzyką od poczęcia – cykl warsztatów dla kobiet w ciąży” oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie za kampanię informacyjno-edukacyjna dot. profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2017 roku oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie za działanie Teatralna pasieka.
Nagroda dla laureatów to wspólna z Małopolską kampania promocyjna.
KB, MKF, źródło: Inf. Biura Prasowego UMWM, artykuł, fot. malopolska.pl

dyplom

nagroda1

nagroda2

nagroda3

nagroda4

nagroda5

nagroda7nagroda12

nagroda8

nagroda9

nagroda10

nagroda11

Close Menu
 
8 lutego 2025
The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
Skip to content