Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Ranking Gmin Małopolski 2022 – gmina Zielonki trzecia!

By 13 grudnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 grudnia 2022 przez AO

7 grudnia podczas uroczystej Gali Rankingu Gmin Małopolski 2022, organizowanego już po raz 12. przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji, poznaliśmy Laureatów tegorocznej edycji. Na podium po raz kolejny znalazły się gminy: Niepołomice, Wielka Wieś i Zielonki.

– Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym i życzę dalszego owocnego rozwoju. Niech zbliżający się 2023 rok będzie okazją do jeszcze bardziej wytężonej pracy, aby w kolejnym Rankingu każda gmina poprawiła swoje rezultaty – powiedział podczas Gali Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski.

Ranking to wyjątkowa inicjatywa, którą jest realizowana od 2010 roku przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Przeprowadzane analizy statystyczne mogą pomóc w dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa.

Szczegółowe informacje na temat Rankingu Gmin Małopolski wraz z pełnymi wynikami

Źródło: https://mistia.org.pl

Opisujemy: zdjęcia z uroczystej Gali Rankingu Gmin Małopolski 2022.

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content