Skip to main content
search
Aktualności

Razem w małżeństwie przez pół wieku.

By 16 września 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 września 2013 przez admin

zlotegody1

 

12 września pary małżeńskie z 50-letnim stażem zamieszkałe w gminie Zielonki zostały uhonorowane medalami przyznawanymi z tej okazji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas uroczystości, która odbyła się w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach wójt Bogusław Król, w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego wręczył medale. Życzenia i gratulacje Jubilatom przekazał także przewodniczący rady gminy Zielonki Ryszard Krawczyk.

 

Decyzją prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 czerwca 2013 roku medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: Natalia i Stanisław Brzezińscy z Owczar, Helena i Eugeniusz Cichy z Węgrzc, Zofia i Józef Jankowscy z Owczar, Helena i Stanisław Jeleń z Węgrzc, Danuta i Jan Kaczmarczykowie z Węgrzc, Antonina i Jan Kadulowie z Zielonek, Stanisława i Kazimierz Kasznikowie z Batowic, Janina i Tadeusz Kurzdymowie z Garlicy Murowanej, Maria i Eugeniusz Miśkiewiczowie z Bolenia, Stanisława i Antoni Orzechowscy z Zielonek, Zdzisława i Mieczysław Pietrasowie z Woli Zachariaszowskiej, Rozalia i Karol Przybyłowiczowie z Zielonek, Stanisława i Stanisław Siwkowie z Trojanowic oraz Irena i Bronisław Wydrzyńscy z Węgrzc.

 

gody1
W Centrum Integracji Społecznej zebrali się jubilaci, członkowie rodzin oraz zaproszeni goście, którzy uczestniczyli w uroczystym wręczeniu medali. Nie zabrakło życzeń zdrowia i miłości na kolejne lata oraz wyśpiewanego „Sto lat”. Dla zgromadzonej publiczności swój artystyczny występ zaprezentowała Aleksandra Medyńska przy akompaniamencie Anny Roj, instruktor muzycznej CKPiR.
Kochać – jak to łatwo powiedzieć, ale trwać w związku małżeńskim ponad 50 lat to dopiero sukces. Jaka jest recepta na długotrwałe małżeństwo? – Przede wszystkim miłość – mówi Jan Kaczmarczyk, a Irena  Wydrzyńska dodaje – Tolerancja, dużo wolnej woli i wyrozumiałości – dzięki temu przezwycięży się razem problemy i wszystko się ułoży.

Zacnym jubilatom serdecznie gratulujemy!
KB

Więcej zdjęć w albumie.

gody2

gody3

gody4

 

 

 

Close Menu
 
19 maja 2024
Skip to content