Skip to main content
search
Aktualności

Remonty dróg powiatowych

By 26 listopada 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 listopada 2014 przez admin

zieby

 

Trwa modernizacja czterech odcinków dróg powiatowych w gminie Zielonki w ramach tzw. inicjatyw samorządowych we współpracy z Powiatem Krakowskim. Gmina wsparła roboty w wysokości połowy ich kosztów łączną kwotą 403.717 zł. Szacunkowa wartość inwestycji to 813.833 zł.

Właśnie realizowany jest odcinek ul. ks. Zięby w Zielonkach (droga powiatowa 2158K) od skrzyżowania z ul. ks. Michalika do mostu na Prądniku (240 m), gdzie jest układana nowa nawierzchnia asfaltowa. Na trudnym odcinku ze względu na strome i wysokie skarpy od ul. Na Popielówkę do nowo powstałego ciągu pieszego wiodącego do szkoły w Zielonkach zaplanowano wykonanie chodnika o długości ok. 90 m. Łączny koszt inwestycji to ok.130 tys. zł. Budowa na tym odcinku wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu drogowym, które według informacji pozyskanych od Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego mogą potrwać do soboty 29 listopada.
Na drodze powiatowej nr 2156K utwardzane jest pobocze z odwodnieniem i realizowany krawężnik na odcinku 304 m w Dziekanowicach od rozjazdu na Bosutów w stronę stacji PKP (za ok. 83 tys. zł) oraz 830-metrowy odcinek krawężnika i utwardzonego pobocza również z odwodnieniem w Węgrzcach na ul. B4 od ul. Do Prochowni do ul. B3 (za ok. 340 tys. zł). Ruch na tym odcinku wspomaga sygnalizacja świetlna.
W Owczarach kontynuowana jest budowa chodnika z kostki wzdłuż ul Topolowej (droga powiatowa 2144K) na odcinku 302 m od skrzyżowania z ul. Długą do ul Zbożowej. Koszt tego odcinka to ok. 160 tys. zł. Będzie można wygodnie dojść m.in. do ul. Kasztanowej wiodącej do Domu Pomocy Społecznej w Owczarach.
W Korzkwi za ok. 100 tys. zł zostanie wykonany odcinek nowego chodnika z destruktu wraz krawężnikiem na drodze nr 2133K aż do skrzyżowania z drogą wiodącą do kościoła, który będzie mierzył 341 m. Również na tym odcinku kierowcy mogą napotkać na utrudnienia podczas prac.

Dotację dla powiatu Rada Gminy Zielonki uchwaliła już w maju 2014 roku. W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia na realizację zadań drogowych suma wartości najkorzystniejszych ofert przekroczyła planowane przez inwestora zabezpieczenie finansowe. W konsekwencji Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego zwrócił się o zwiększenie udziału finansowego gminy w tym przedsięwzięciu. Gmina wyraziła zgodę uchwałą Rady Gminy z 13 listopada 2014 roku.
IO

B4
B4 a
B4 c
Owczary
Topolowa Owczary

 

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content