Skip to main content
search
Relacje

Rodzinny festyn w Bibicach

By 7 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 czerwca 2016 przez admin

DSCN0028 2mos
Społeczność Zespołu Szkół w Bibicach: uczniowie, rodzice, nauczyciele bawili się 4 czerwca na pikniku rodzinnym. W jednym miejscu można było podziwiać talenty i pasje, jakimi mogą się pochwalić bibiccy uczniowie.

Dyrektor Zespołu Szkół Beata Pieńkowska przywitała wszystkich zebranych zapraszając na atrakcje na scenie oraz poza nią. Młodzi artyści z piosenkami, występami tanecznymi oraz teatralnymi nie opuścili sceny przez cały czas trwania pikniku – ale udało się wręczyć upominki mamom, które przygotowały ciasta do kawiarenki – równorzędne, bo wszystkie wypieki na równi schlebiały najbardziej wymagającym podniebieniom oraz wylosować trzech zwycięzców loterii fantowej. Prezentacje na scenie zapowiadali Marta Zygmunt i Łukasz Lepiarczyk. Nie sposób wymienić tu wszystkich młodych wykonawców: polskich, angielskich i niemieckich piosenek, recytacji wierszy, układów tanecznych, etiud teatralnych – były też ciekawe układy choreograficzne jak „Pajęcza sieć” i „Taniec japoński”. Szymon Prażmowski zagrał na akordeonie, Wiktoria Stróżycka na skrzypcach a Kacper Wawrzeń wystąpił jako Król Julian ze świetnym monologiem. Wszystkich oklaskiwała liczna widownia.
Poza sceną aktywny na terenie gminy Zielonki harcerski Szczep Zielony szkolił chętnych w udzielaniu pierwszej pomocy, można też było dzięki harcerzom postrzelać z łuku. Na stoisku Agencji Rynku Rolnego grano m.in. w gry planszowe. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – pod której okiem wszelka konsumpcja stawała się bezpieczniejszą – promowała zdrowie także poprzez łamigłówki. Nauczyciele zapewnili potyczki językowe, takie jak dyktando; poznawano tajniki kostki Rubika i podobnych jej zadań, na kiermaszu można było zaopatrzyć się też w książki, wziąć udział w warsztatach plastycznych, kupić prace uczniów. Najmłodsi korzystali z dmuchanej zjeżdżalni i kręcili się na karuzeli. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, stała do niej kolejka – sprzedano 500 losów.
W szkolnej hali sportowej rozegrano turniej siatkówki, w którym rodzice wygrali z nauczycielami, a od uczniów okazali się lepsi i nauczyciele i rodzice – gratulujemy. Ochotnicze Straże Pożarne z Bibic i Węgrzc prezentowały sprzęt pożarniczy, m.in. strażacy podnosili, a może i chcieli przewrócić samochód Komendy Policji w Zielonkach za pomocą specjalnego podnośnika.
Rodzinny piknik odwiedzili liczni goście, w tym radni gminy z wiceprzewodniczącym Rady Mirosławem Golanką, ksiądz proboszcz bibickiej parafii Jan Przybocki i ksiądz proboszcz parafii w Węgrzcach Wojciech Warzecha. Dopisała pogoda, na pikniku pojawiły się i integrowały całe rodziny bibickich uczniów, a nawet przedszkolaków – byli na pikniku rodzice mający dzieci i w przedszkolu, i w szkole podstawowej, i w gimnazjum.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN0001
DSCN0021
DSCN0023
DSCN0028
DSCN9858
DSCN9912
DSCN9924
DSCN9972
Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content