Skip to main content
search
Ogłoszenia

Rodzinny Piknik Charytatywny w Przedszkolu Uniwersytet Malucha Montessori

By 5 lipca 20214 marca, 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 4 marca 2022 przez AO

piknik1

 

W sobotnie popołudnie, 26 czerwca, bawiliśmy się na Rodzinnym Pikniku Charytatywnym zorganizowanym przez Przedszkole i Żłobek Uniwersytet Malucha Montessori w Zielonkach. W ten sposób przywitaliśmy wakacje i pomogliśmy choremu na Dystrofię Mięśniową Duchenne’a Kubusiowi.

Na licznie zgromadzone dzieci i ich rodziców czekało mnóstwo atrakcji- dmuchaniec, zajęcia z dogoterapii, warsztaty robienia bransoletek, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, rozbijanie piniaty, grill, słodki poczęstunek i wiele innych. Niewątpliwą atrakcją był również występ Jurajskiej Kapeli Folklorystycznej Gminy Zielonki, która zadbała o oprawę muzyczną wydarzenia. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc! Biorąc udział w loterii z nagrodami, kiermaszu ciast, czy licytacjach pomogliśmy podopiecznemu Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”- siedmioletniemu Kubie. Chłopiec zmaga się z nieuleczalną, najcięższą postacią postępującego zaniku mięśni. Każdy Jego dzień to trudna walka- walka z potworem, który osłabia Jego mięśnie, odbierając Mu samodzielność i sprawność. Rodzice Kuby walczą, aby zapewnić dziecku możliwie najszczęśliwsze dzieciństwo, jednak zdają sobie sprawę, że koszty rehabilitacji i leczenia Syna wkrótce staną się dla nich nieosiągalne. W najbliższej przyszłości niezbędny będzie także zakup wózka inwalidzkiego , podnośnika dla niepełnosprawnych czy respiratora domowego. Dzięki otwartym sercom uczestników pikniku udało się zebrać kwotę 5680,00 zł , za co rodzice Kuby z całego serca dziękują! Ogromne podziękowania również dla Dyrektora Przedszkola i Żłobka Uniwersytet Malucha Montessori -mgr Ireny Badury- pomysłodawczyni i organizatorce tego wspaniałego przedsięwzięcia.
Fotografie przedstawiają: grupę ludzi uczestniczących w pikniku; dzieci i rodzice podczas dogoterapii; wspólne zdjęcie z członkami Jurajskiej Kapeli Folklorystycznej

piknik2

piknik3

Close Menu
 
2 października 2023
Skip to content