Skip to main content
search
Aktualności

Rok szkolny czas zacząć

By 5 września 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 września 2017 przez admin

DSCN12184 września pięć szkół podstawowych w gminie Zielonki, w Bibicach, Korzkwi, Owczarach, Woli Zachariaszowskiej i Zielonkach, rozpoczęło kolejny rok szkolny – 2017/2018. W skutek reformy oświaty cztery zespoły szkół w gminie zostały przekształcone na szkoły podstawowe. Na terenie gminy Zielonki będzie się uczyć łącznie 2187 uczniów w 106 oddziałach klasowych, w tym 213 pierwszoklasistów. W porównaniu z poprzednim rokiem szkolnym przybyło 41 uczniów i 4 oddziały klasowe.

1 września 2017 r. dotychczasowe zespoły szkół w Bibicach, Korzkwi, Woli Zachariaszowskiej i Zielonkach, w skład których wchodziły sześcioletnia szkoła podstawowa  i gimnazjum stały się ośmioletnimi szkołami podstawowymi. W latach szkolnych odpowiednio 2017/2018 i 2018/2019 w ośmioletnich szkołach podstawowych, powstałych w wyniku przekształcenia zespołów szkół, będą funkcjonowały klasy dotychczasowego gimnazjum, aż do ich wygaśnięcia 31 sierpnia 2019 r. W Szkole Podstawowej w Owczarach – do ubiegłego roku 6-klasowej, w tym roku przybyła VII klasa.
Szkoły w Zielonkach i Bibicach czeka budowa w tym roku szkolnym. Plac budowy trzeciego segmentu szkoły w Zielonkach z basenem szkolnym został przekazany 31 sierpnia firmie MURKRAK, którą gmina wyłoniła w przetargu. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Zielonkach wójt gminy Bogusław Król opowiedział o budowie i poinformował, że trzeci człon szkoły ma być gotowy już za rok, na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Dzięki nowemu segmentowi będzie można uniknąć dwuzmianowości. Dyrektor szkoły Bożena Nowak zapowiedziała, że ten rok szkolny jest ważny z jeszcze jednego powodu – w lutym 2018 roku minie 150 lat od założenia szkoły powszechnej w Zielonkach.
Do wszystkich uczniów w szkole popłynęły życzenia dobrego roku szkolnego. Uczniów na początku wspaniałej przygody swoim pokazem baletowym przywitała Ksenia Zhyzhych, pierwszoklasistka z Zielonek. – Ksenia pochodzi z Białorusi i w ciągu roku nauczyła się pięknie mówić po polsku – przedstawiła uczennicę dyrektor Bożena Nowak. Oby wszystkim uczniom nie brakowało pasji i odwagi w tym roku tak jak Kseni z Ic.
W najbliższych dniach ma być podpisana umowa na podobną rozbudowę szkoły w Bibicach, również i tutaj uczniowie będą mieli basen szkolny. W trakcie rozstrzygania jest przetarg w trybie nieograniczonym na wyłonienie wykonawcy, który sporządzi dokumentację budowlano-wykonawczą dla budowy szkoły w Przybysławicach dla obwodu Korzkiew.
Red. IO

na kolaz
rozpoczęcie Bibicezmn
Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content