Ostatnia aktualizacja 20 maja 2026 przez BŁ

W rejonie ul. Staropolskiej i ul. Zjazdowej w Zielonkach trwają prace związane z budową nowej sieci kanalizacji sanitarnej. Ekipy budowlane są już w terenie a roboty idą zgodnie z harmonogramem.
Co się teraz dzieje na budowie?
Wykopy, układanie rur, prace montażowe to już możemy zastać w terenie. Za chwilę przyjdzie czas na prace odtworzeniowe w zakresie dróg. Staramy się minimalizować utrudnienia, ale przy tego typu robotach, zawsze występują czasowe uciążliwości. Prosimy o ostrożność w okolicy placu budowy i cierpliwość dla ekip budowlanych.
Kiedy będzie można się przyłączyć?
Po zakończeniu budowy i odbiorach technicznych właściciele działek sąsiadujących z nową siecią będą mogli składać wnioski o przyłączenie w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Zielonkach. Według obecnych planów – pod koniec III kwartału 2026 roku. Dokładne terminy podamy w kolejnych ogłoszeniach.



Sieć kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Staropolskiej i ul. Zjazdowej w Zielonkach jest realizowana w ramach projektu pn. „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki w obszarze aglomeracji Kraków – V etap” przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS).