Skip to main content
search
Rozbudowa szkoły w Zielonkach

Rozbudowa szkoły w Zielonkach

By 14 grudnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2015 przez admin

Rozbudowa szkoły w Zielonkach polega na budowie dodatkowego segmentu powiązanego z budynkiem głównym na parterze i piętrze. Łącznie budynek szkoły w Zielonkach zostanie powiększony o 8 sal lekcyjnych z zapleczami, basen z zapleczem oraz salę teatralną. Powierzchnia podłogi nowego segmentu to 1979,20 m2.

Segment będzie zlokalizowany od strony północno – zachodniej na działce 516/4 oraz części działki 511/3 i 511/4. Projektowany segment powiązany będzie z budynkiem głównym poprzez łącznik komunikacyjny przy hali sportowej. Połączenie z budynkiem głównym jest istotne ze względu na poruszanie się osób niepełnosprawnych, dla skomunikowania całego kompleksu w celu korzystania z pozostałych funkcji budynku pierwotnego: biblioteki, hali sportowej, stołówki, pokoju nauczycielskiego, gabinetów specjalistycznych, itp.

 

Segment dobudowywany będzie miał też dodatkowe niezależne wejście, jedną klatkę schodową i możliwość wymknięcia parteru w celach komercyjnych dla basenu. Budynek będzie doświetlony głównie od strony północno–zachodniej, częściowo od strony północno-wschodniej i południowo–zachodniej.

W rozbudowywanej części na poszczególnych kondygnacjach znajdują się:

Piwnica

Pomieszczenie techniczne związane z obsługą basenu.

Parter

Basen z pełnym zapleczem sanitarnym o wymiarach tafli wody 800×1250 cm (cztery tory) wraz z urządzeniami do rehabilitacji (masaż podwodny – 4 urządzenia). Basen będzie służył nauce pływania w klasach najmłodszych w ramach lekcji wychowania fizycznego, a po zajęciach lekcyjnych basen będzie dostępny np. w celu rehabilitacji, komercyjnie. Oprócz basenu są też szatnie i sanitariaty. Na parterze znajdują się jeszcze dwie sale lekcyjne z zapleczami. Jest też niezależne wejście do budynku z zewnątrz z wydzielonym wiatrołapem i portiernią.

Piętro

Sześć sal lekcyjnych z zapleczami, sanitariaty, korytarz.

Poddasze

Sala teatralna (wielofunkcyjna), która będzie mogła służyć, jako sala do prezentacji osiągnięć artystycznych, będą się tam mogły odbywać akademie, zajęcia edukacyjne. Towarzyszące pomieszczenia to aneks kuchenny, sanitariaty oraz kotłownia.

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content