Skip to main content
search
Aktualności

Rozgrywki pierwszej młodzieżowej ligi gminnej tenisa stołowego za nami

By 11 maja 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 maja 2017 przez admin

DSCN075010 maja podsumowano pierwszy sezon międzyszkolnej ligi tenisa stołowego gminy Zielonki. Całoroczne rozgrywki między pięcioma szkołami w gminie Zielonki – czterema zespołami szkół i szkołą podstawową w Owczarach wygrała drużyna z Korzkwi pod opieką nauczyciela Dawida Kmaka, którą tworzą Izabella Czyż, Bartosz Dudek, Dominik Grudnik i Gabrysia Wilk. Rozgrywki zorganizował Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Zielonki.

Drużyny szkolne liczyły co najmniej trzy osoby, w tym obowiązkowo co najmniej jedną dziewczynkę, uczestnicy byli uczniami gimnazjów i szkół podstawowych. Była i nagroda dla najmłodszego uczestnika – Kacpra Dudka, trzecioklasisty z Owczar, dzielnej szkoły podstawowej, która rywalizuje w tenisie stołowym z zespołami szkół, czyli również z gimnazjalistami.
Rozgrywki trwały przez cały rok szkolny, pierwsza runda odbyła się w pierwszym semestrze, a w drugim – runda rewanżowa. Mecze sędziował Zbigniew Skowroński, który dbał również o komunikację pomiędzy uczestnikami ligi.
Tuż za Korzkwią (I m.) uplasowała się drużyna z Bibic (II m.), na trzecim miejscu znalazły się Zielonki, kolejne były szkoły z Woli Zachariaszowskiej i Owczar. Organizatorzy przygotowali pięć pucharów, tak więc każda drużyna odjechała z trofeum.
Wyłoniono też indywidualnych zwycięzców, wśród dziewcząt najlepsza okazała się Ola Jastrzębska ze szkoły w Bibicach, a wśród chłopców Bartosz Dudek ze szkoły w Korzkwi. Oboje otrzymali pamiątkowe statuetki.
Statuetki i puchary wręczali prezes klubu Władysław Kućmierczyk i sekretarz Zbigniew Nowakowski. Swojej drużynie kibicowała dyrektor Zespołu Szkół z Korzkwi Regina Styn. Dawid Kmak, przygotowujący zwycięską drużynę, podkreśla, że uczniowie dużo trenują, nawet na przerwach między lekcjami mają stały dostęp do stołu pingpongowego.
Jestem bardzo szczęśliwy, że po prawie ćwierćwieczu działalności klubu, zachęceni przez pana wójta, postawiliśmy na młodzież i szkoły. Mamy młody narybek, rotację uczniów w każdym roku szkolnym, wychwytujemy najlepszych i z nimi trenujemy, jest rywalizacja. Tenis stołowy znowu staje się popularny, jest sportem niedrogim i dostępnym – mówi pan Władysław, prezes GMKS i popularyzator sportu w gminie Zielonki.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

kolaż

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content