Skip to main content
search
Relacje

Roztańczony wolontariat w Korzkwi

By 11 lutego 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 lutego 2016 przez admin

7Okres świąteczno-karnawałowych zabaw był dla wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomagamy” w Korzkwi czasem wielu wyzwań oraz wytężonej pracy.

Rozpoczęli już w grudniu, prowadząc zabawę mikołajkową w Maszycach. Po feriach tanecznym krokiem odwiedzili dzieci w przedszkolu „Promyczek” w Januszowicach i Brzozówce, aby dla najmłodszych poprowadzić zabawy z chustą Klanza i wraz z nimi popląsać przy wspólnie śpiewanych piosenkach.
Prawdziwym jednak sprawdzianem zaangażowania, pomysłowości i dobrej formy młodych wolontariuszy były w całości przez nich przygotowane i prowadzone bale karnawałowe. A odbyły się takie trzy. 7 stycznia Koło Przyjaciół Brzozówki pod przewodnictwem Marii Pahl zorganizowało pod hasłem „Na ludową nutę…” zabawę dla najmłodszych, którą sprawnie poprowadzili wolontariusze z Korzkwi. Tradycyjnym czarnym strojom młodzieży z Klubu Wolontariatu tym razem towarzyszyły ludowe akcenty: kolorowe chusty i krakowskie czapki, a przygotowane przez wolontariuszy zabawy polegały m. in. na zbieraniu jajek, projektowaniu ludowego stroju czy wykonaniu ludowej przyśpiewki. Tańcom, swawolom i konkursom pod okiem nieocenionej Małgorzaty Kruczek nie było końca, zwłaszcza że małopolskie śpiewy wzbogacił występ miejscowego zespołu, z werwą prezentującego tańce i pieśni cygańskie. 8 i 9 stycznia wolontariusze pracowali już w swojej szkole. Najpierw bawili się na balu dla najmłodszych uczniów, natomiast w ostatki poprowadzili tradycyjnie Jubileuszowy XX Bal Integracyjny dla podopiecznych Stowarzyszenia Bądźcie z nami kierowanego przez panią Cecylię Chrząścik. Ten ostatni rozpoczął się od znakomitego występu uczniów najmłodszych klas szkoły pod hasłem „Cyrk wita Was”, a potem było już tylko weselej. Wolontariuszom przydały się doświadczenia ostatnich dni oraz znajomość harcerskich pląsów i zabaw z chustą. Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomagamy” z wielką radością podziwiały niespożytą witalność i zaangażowanie swoich podopiecznych, którzy z uśmiechem, energią i pasją bawili się z zaproszonymi gośćmi, wzbudzając ogólny entuzjazm wszystkich obecnych.
Karnawał za nami – szalony, roztańczony i niezwykle pracowity. Wszystkim naszym wspaniałym podopiecznym gorąco dziękujemy.

Anna Bełzowska, Anna Kamińska, Małgorzata Kruczek, opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomagamy” w Zespole Szkół w Korzkwi, red. KŁK

 

1
2
3
4
5
6
Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content