Skip to main content
search
Aktualności

Rusza konkurs: „EKO-MOC NAUKOWCA”

By 11 sierpnia 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 11 sierpnia 2021 przez admin

małopolskaKolejna  Małopolska Noc Naukowców już niebawem. Tymczasem przedszkolaków i uczniów z naszej gminy zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Województwo Małopolskie w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2021. Wykorzystane w pracy materiały mają pochodzić z recyclingu, motyw przewodni konkursu to hasło tegorocznej nocy naukowców: „EKO-MOC NAUKOWCA”. Ważne informacje i link do regulaminu w rozwinięciu wiadomości. Termin nadsyłania prac: 9 września 2021 r.

 

Konkurs plastyczny to nieodłączny element towarzyszący Małopolskiej Nocy Naukowców od jej powstania czyli od 2007 roku.  Z każdą kolejną edycją, wzrasta ilość uczestników konkursu i osób zainteresowanych samym naukowym wydarzeniem. Już 15. raz uczestnicy konkursu plastycznego będą rywalizowali o zwycięstwo w ramach
IV kategorii wiekowych:
I kategoria: 5-7 lat;
II kategoria: 8-10 lat;
III kategoria: 11-15 lat;
IV kategoria: 16-19 lat.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zaakceptować jego regulamin oraz wykonać pracę plastyczną, której motywem przewodnim będzie tegoroczne hasło Małopolskiej Nocy Naukowców: „EKO-MOC NAUKOWCA”. Dzieło może zostać wykonane dowolną techniką z zastrzeżeniem, że muszą być w nim wykorzystane materiały pochodzące z recyclingu. Należy je przygotować na płaskim, trwałym podłożu o formacie min. A3 (297×420 mm), nie większym  niż A1 (594x 841), w tym również prace przestrzenne.  Pomysłowość, kreatywność, estetyka, zaangażowanie uczestnika w jej przygotowanie oraz wykorzystanie surowców wtórnych będą szczególnie punktowane. Do pracy winien być załączony krótki opis pracy informujący w szczególności o wykorzystanych recyklingowych materiałach. Dodatkowo, powinna być opatrzona na odwrocie imieniem, nazwiskiem, kategorią wiekową autora oraz napisem: „Konkurs „EKO-MOC NAUKOWCA” organizowany w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2021”.

Celem zabawy jest promocja zawodu naukowca oraz popularyzacja wiedzy na temat ochrony środowiska i działań podejmowanych przez naukowców w celu ochrony naszego świata przed różnymi zagrożeniami ekologicznymi, a także na rzecz ograniczenia zużycia surowców naturalnych i zmniejszenia ilości odpadów.
Dzieła konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową i  dwoma oświadczeniami (link do dokumentów poniżej), należy dostarczyć:
na Dziennik Podawczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie przy ul. Racławickiej 56, Budynek B,
lub
przesłać na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki
ul. Racławicka 56, 30 – 017 Kraków
z dopiskiem: MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2021 – Konkurs plastyczny

Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową i oświadczeniami (załącznikiem nr 1 i 2) dostępne są na stronie: www.nocnaukowcow.malopolska.pl.
Termin nadsyłania prac – 9 września 2021.
Oceny prac dokona Regionalna Komisja Konkursowa, które zastanie powołana przez Marszałka Województwa Małopolskiego, a wyniki zostaną ogłoszone podczas inauguracji Małopolskiej Nocy Naukowców – 24 września 2021 r.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej: www.nocnaukowcow.malopolska.pl.

Kontakt
noc.naukowcow.konkurs@umwm.malopolska.pl, Maria.Pasieka@umwm.malopolska.pl, tel.: 12 6303247

Close Menu
 
1 czerwca 2023
Skip to content